Zvolen uspel na ľade lídra: O zápase rozhodol jediný gól!

V košickej Steel aréne sa nezvykne vyhrávať jediným streleným gólom, no hosťom zo Zvolena sa to podarilo. Aj napriek množstvu vyložených príležitostí na obidvoch stranách rozhodol v repríze minuloročného finále extraligy jediný gól, ktorého šťastným strelcom bol v prostrednej tretine Mančák.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen uspel na ľade lídra: O zápase rozhodol jediný gól!

Do stretnutia vstúpili aktívnejšie domáci hráči a už v 5. minúte bol blízko ku gólu Spilar, na dva razy však Šimka neprekonal. Hostia kontrovali v 9. minúte strelou Pichnarčíka od modrej čiary, Hylák bol na mieste. Obidve družstva pozorne bránili a vyrážali do protiútokov. V 18. minúte netrafil odkrytú časť košickej bránky Čanky, na opačnej strane z následného protiútoku preveril reflexy zvolenského gólmana Marcinko.

V úvode druhej tretiny šikovne tečoval pred Šimkom domáci obranca Šeda, ale stav sa nezmenil. V 23. minúte sa ocitol pred zvolenskou bránkou osamotený Konečný, ale zoči-voči Šimkovi nepochodil. Rovnako si počínal o tri minúty neskôr Češík a tak v 27. minúte udreli hostia, keď Mančák prekonal Hyláka. Zvolenčania mohli zvýšiť svoje vedenie v 29. minúte, ale Baláž nepochodil pred košickým brankárom. Z následného protiútoku sa rútil na Šimka osamotený Jenčík, ale oni on neskóroval. Hylák sa predviedol v 32. minúte, keď vychytal v úniku Baláža a podržal svoj tím.

Už po 40 sekundách hry tretieho dejstva hákoval Marcinko pri zakončení Petra Zuzina, ale nariadené trestné strieľanie zvolenský útočník nezužitkoval. „Oceliari“ pridali smerom dopredu, no obrovské šance Jenčíka a Biceka zostali nevyužité. V 46. minúte sa ocitol v dobrej streleckej pozícii Síkela, zaúradovala však lapačka košického brankára. Košičania mohli zrovnať stav stretnutia v 51. minúte, no Spilar nedokázal prekonať už ležiaceho Šimka. V 58. minúte sa rútil na Hyláka Lubor Zuzin, no neprekonal ho.

Hlasy trénerov:

Anton Tomko, tréner Košíc: „Neteší nás, že sme prehrali tento zápas. Na druhej strane nie som sklamaný, pretože chlapcom nemôžem vyčítať, že nechceli zvíťaziť. Boli sme aktívni, vypracovali sme si kopec šancí, ktoré však zostali nevyužité. Možno sa na nás prejavila únava, keďže sme precestovali veľa kilometrov.“

Július Šupler, tréner Zvolena: „Bol to dobrý zápas. Pripravovali sme sa na neho, aby sme z Košíc išli aspoň s bodom. Chalanom ďakujem, že duel dotiahli do víťazného konca. Musím uznať aj kvality súpera, ktorý si vypracoval množstvo šancí, najmä v záverečnej tretine.“

HC Košice – HKM Zvolen 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 27. Mančák. Rozhodovali: D. Konc, M. Novák – Korba, Rovenský, vylúčení: 1:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4156 divákov