Aprílové potulky: Ako vyzerali Košice v časoch, keď žil Leonardo da Vinci či Michelangelo?

Je to už viac ako 400 rokov, renesancia však v Košiciach zanechala stopy. Známy sprievodca Milan Kolcun prezradí v aprílových potulkách viac.

Lenka Fedorová
Ilustračný obrázok k článku Aprílové potulky: Ako vyzerali Košice v časoch, keď žil Leonardo da Vinci či Michelangelo?
Foto: Michal Lendel / Zdroj: Dnes24.sk

Obľúbený sprievodca Milan Kolcun prevádza zvedavcov zákutiami mesta každý mesiac. Inak tomu nebude ani tentokrát. Druhý aprílový víkend sa s nadšencami histórie metropoly východu vráti o viac ako 400 rokov späť v čase.

Renesančné Košice

Milan Kolcun aj tentokrát priblíži miesta, o ktorých ani netušíme, že sa v centre mesta nachádzajú. Ako metropola východu vyzerala v časoch, keď žil Leonardo da Vinci či Michelangelo? Čo bolo vtedy v móde, kto bol renesančnou Superstar? Aké boli renesančné bosorky a renesanční rytieri? A prečo práve vtedy naše mesto zažilo najväčšiu svadbu všetkých čias?

Na tieto, ako aj ďalšie zaujímavé otázky zodpovie už 7. – 9. apríla Milan Kolcun a Zoltán Balassa.

Každý mesiac iná téma

Potulky mestom sa konajú pre obyvateľov mesta i návštevníkov, avšak zakaždým ich čaká iná téma a trasa a zaujímavosti z histórie i súčasnosti Košíc priamo na mieste. Počas potuliek sa často môžu dostať na inak neprístupné miesta. Potulky sa konajú za každého počasia so začiatkom pred Štátnou vedeckou knižnicou.

Prehliadky s Milanom Kolcunom sa začínajú v piatok (7. apríla) o 15:30 a 17:00, v sobotu (8. apríla) o 10:30, 12:00, 14:00, 15:30 a 17:00 a v nedeľu (9. októbra) o 12:00, 14:00, 15:30 a 17:00.

V sobotu o 11:00 sprevádza Balassa v slovenskom jazyku, o 16:00 v maďarskom jazyku. V nedeľu sprevádza o 14:30 v slovenskom jazyku a 16:00 v maďarskom jazyku.

V máji sa môžu nadšenci potuliek tešiť na tému Kiná v Košiciach a v júni na tému Skryté poklady múzea. Organizátorom Potuliek je Mestské informačné centrum mesta Košice.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk