Eva Mikulová Rôzne

FOTO: Beštiálny čin! Psa Balua utýrali takmer na smrť, útulok prosí o pomoc

Pracovníci útulku našli psa na poli pri istej obci pri Košiciach. Na sociálnej sieti prosia o pomoc pri ďalšej liečbe. Pozor! Fotky nie sú vhodné pre citlivé osoby.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Beštiálny čin! Psa Balua utýrali takmer na smrť, útulok prosí o pomoc
10
Galéria

Brutálne týranie! Len takýmito slovami sa dá nazvať konanie nejakých beštií v ľudskej koži. Pracovníci košického Útulku UVP Košice našli ťažko utýraného psa s devastačnými zraneniami na poli pri istej obci v okolí Košíc.

Rany s larvami

Ako píšu na sociálnej sieti, i pre nich to bol príšerný pohľad: „Balu nás dostal na kolená. Videli sme už toho strašne veľa, ale Balu a jeho vrtiaci chvostík napriek obrovskej bolesti a utrpeniu…neuve­riteľné. Skoro už bezvládne telo sme naložili do auta a utekali na veterinu. Až tam sme videli to utrpenie. Obrovská hlboká rana plná lariev, ktoré vyliezali z každej strany, rany po tele, ktoré je kosť a koža. A Balu? Pozeral na nás s tými nevinnými očkami a vrtel chvostíkom. Nedajú sa opísať naše pocity…hnev, bezmocnosť a zúfalstvo…Kto mu to urobil? Ako sa to stalo? Netušíme…Ale bolo na ňom spáchané veľké zlo.“

Ako ďalej dodávajú, Balu už je vo veterinárnej starostlivosti a snáď sa z toho dostane: „Balu má veľmi vážne poškodenie dýchacích ciest, doslova ich má rozožraté od lariev a plné hnisu. Dostáva silné antibiotiká, odobrala sa krv na rozbor, rana bola vyčistená, je na infúziách a bude operovaný.

Pomôžte

„Balu prežil peklo na zemi a my pevne veríme, že sa z toho dostane a čaká ho krásny život. Liečba bude zdĺhavá a náročná. Predpokladaná dĺžka liečby sú približne dva mesiace, ak pôjde všetko tak ako má. Operácia, liečba a starostlivosť budú finančne náročné a nám pomôže každé euro pre Baluinka."

Ak sa rozhodnete pomôcť so starostlivosťou o Balua, viac informácií nájdete na FB stránke Útulku UVP Košice.

Utýraný pes Balu
10
Galéria
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM