Eva Mikulová Správy

Bezplatne vás otestujú aj na kúpalisku Červená hviezda

V stredu 18. novembra sa v areáli kúpaliska Červená hviezda otvára nové odberné miesto na bezplatné antigénové testy

Ilustračný obrázok k článku Bezplatne vás otestujú aj na kúpalisku Červená hviezda
Zdroj: Eva Mikulová , TASR/Milan Kapusta , TASR/František Iván

Mesto Košice v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) spúšťa od stredy 18. novembra nové odberné miesto, na ktorom sa budú môcť všetci záujemcovia prostredníctvom antigénových testov bezplatne otestovať na prítomnosť nového koronavírusu.

Odberné miesto v areáli kúpaliska Červená hviezda na Staničnom námestí 5 v Košiciach bude zatiaľ fungovať každý pracovný deň od 8.00 do 12.00 hod. V prípade zvýšeného záujmu je možné aj predĺženie otváracích hodín.

Od začiatku novembra je v depe DPMK na Bardejovskej 6 v prevádzke aj veľkokapacitné odberné miesto pre PCR testovanie. Aj toto pracovisko zriadilo v spolupráci so svojimi partnermi mesto Košice, ktoré v oboch prípadoch poskytlo aj vlastné priestory. Nadviazalo tak na úspešný projekt drive-in na košickom letisku počas celoplošného testovania na prelome októbra a novembra.

Odbery bude vždy vykonávať 6-členný tím RÚVZ, v rámci ktorého budú pôsobiť jeden zdravotník a laborant ako aj traja administratívni pracovníci. Podobne ako pri celoplošnom testovaní bude na bezpečnosť testovaných ľudí a personálu dohliadať aj jeden vojak. Mesto Košice okrem toho zabezpečí na odbernom mieste aj stálu prítomnosť jedného príslušníka Mestskej polície.

V metropole východu zostáva naďalej v prevádzke aj mobilné odberné miesto na bezplatné antigénové testy v areáli Univerzitnej nemocnice L. Pasteura na Ipeľskej 1. Dobrovoľníci zo Slovenského červeného kríža tam vykonávajú odbery každý pracovný deň medzi 8.00 a 16.00 hod.

Zdroj: Dnes24.sk

Kam do mesta

Najčítanejšie