Na Triede KVP v smere z Luníka IX na sídlisko bude obmedzená doprava
Dopravné značenie sa presúva na druhú stranu vozovky, kde dôjde k obmedzeniu pravého jazdného pruhu. Dôvodom sú práce na moste.
Dôvodom je pokračovanie prác na stavbe „Rekonštrukcia mostného objektu KVP – Moskovská trieda“.
Ukotvia aj troleje
Zhotoviteľom diela je spoločnosť SMS, a.s.,. Predmetom zákazky sú búracie práce mostného zvršku, prechodových dosiek, zemné práce, úprava podložia, terénne úpravy, úprava mostnej konštrukcie reprofiláciou, výmena ložísk, realizácia spriahajúcej dosky, hydroizolácie, ríms a chodníkov, mostných záverov, odvodnenia, zvodidiel, zábradlia i prechodových oblastí.
Súčasťou projektu sú, okrem samotnej rekonštrukcie mostného telesa, aj demontáž a dočasné ukotvenie trolejového vedenia, preložka trolejového vedenia, napájacích a spätných káblov Dopravného podniku mesta Košice, preložka verejného osvetlenia, optického kábla a iné.
Oprava mosta, ktorý preklenuje Triedu KVP je nutná najmä z dôvodu zlého technického stavu mostnej konštrukcie a nefunkčnej hydroizolácie.
Na niekoľko mesiacov
Rekonštrukciu mosta zaplatí mesto z vlastných finančných zdrojov. Bude stáť takmer milión 400-tisíc eur.
Počas rekonštrukcie mosta bude doprava v úseku v mestskej časti Sídlisko KVP obmedzená v zmysle schváleného projektu dočasného dopravného značenia, ktoré odsúhlasil Krajský dopravný inšpektorát KR PZ v Košiciach.
Stavebné práce ohľadom rekonštrukcie mosta na Moskovskej triede by mali byť ukončené do piatich mesiacov od prevzatia staveniska zhotoviteľom, vodičov motorových vozidiel prosím MČ o zvýšenú pozornosť pri jazde v danej lokalite, trpezlivosť a ohľaduplnosť.