Lenka Fedorová Správy

Búranie ďalšej bytovky na Luniku IX: Bude nás to stáť 120 000 eur

To, o čom sa dlho hovorilo je teraz realitou. Na sídlisku Lunik IX sa búra ďalší bytový dom.

Ilustračný obrázok k článku Búranie ďalšej bytovky na Luniku IX: Bude nás to stáť 120 000 eur
Zdroj: TASR

Nedávno sme vás v článku Nariadenie asanácie na Luniku IX: Dokedy má mesto deadline? informovali o termíne, dokedy sa má mesto postarať o asanáciu bytového domu na Hrebendovej ulici. Zdá sa, že sa pohli ľady a na sídlisku Lunik IX sa začalo búrať.

,,Na Sídlisku Luník IX dnes začali búrať bytový dom na Hrebendovej 26,28. Od roku 2008 je to v poradí desiaty bytový dom, ktoré bolo nevyhnutné asanovať kvôli vážne narušenej statike, ohrozujúcej zdravie a životy ľudí," informovalo o svojom kroku mesto.

Ako ďalej magistrát uviedol, samotnej asanácii predchádzala kompletná príprava, vypratanie bytového domu a výber zhotoviteľa v zmysle zákona o verejnom obstarávaní.

,,Náklady na búranie bytovky boli vyčíslené na 120 000 eur, asanácia bude zrealizovaná do konca tohto roka," informoval ďalej magistrát.

Podľa radných sa mesto v spolupráci s MČ Luník IX snaží vychádzať v ústrety rodinám, ktoré si chcú zlepšiť svoje životné podmienky. Mestská časť Luník IX chce získať peniaze z fondov Európskej únie na výstavbu nízkoštandardného bývania s kontrolovaným bývaním. Mesto poskytlo miestnej samospráve na tento účel dlhodobý prenájom pozemkov.

,,Realizátorom zámeru je mestská časť, ktorá bude zodpovedná aj za výber budúcich nájomcov," uvádza sa vo vyjadrení.

Ako sme vás už pred časom informovali, Košice od začiatku roka 2016 spolupracujú s konzultačno-vzdelávacou organizáciou ETP Slovensko. Súčasťou nového projektu „Budujeme nádej – Luník IX“ je svojpomocná výstavba rodinných domov na Luníku IX za vlastné finančné prostriedky budúcich majiteľov domov. Prvé rodiny si začali sporiť už vo februári 2017, aby mohli s výstavbou začať na jar 2018.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie