Lenka Fedorová Rôzne Správy

Čaká nás husté sneženie: Pre Košice výstraha II. stupňa!

Oborníci zo SHMÚ varujú pred výdatným snežením. Koľko snehu napadne a v ktorých hodinách možno novú snehovú nádielku očakávať?

Ilustračný obrázok k článku Čaká nás husté sneženie: Pre Košice výstraha II. stupňa!
Zdroj: TASR

Zdá sa, že zima v najbližších hodinách udrie v plnej sile. „V okrese Košice sa očakáva výskyt silného sneženia, pri ktorom spadne 15 – 20 cm nového snehu,“ uviedli meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu.

Tí vydali aj varovanie v podobe výstrahy druhého stupňa pred snežením. Výstraha potrvá od 13. januára 6:00 do 14. januára 18:00 hodiny.

Ako ďalej odborníci informujú, uvedená výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

S príchodom snehovej nádielky sa však môžu vyskytnúť aj ďalšie komplikácie.„V o­krese Košice sa miestami očakáva tvorba snehových jazykov. Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ varuje ďalej SHMÚ. Výstraha potrvá do 13. januára do 18:00 hodiny.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM