Správy

Covidová situácia v košických nemocniciach: Počet kriticky chorých pacientov je vysoký

Epidemická situácia v košickej regióne je stále vážna. Ako ju zvládajú košické nemocnice?

Ilustračný obrázok k článku Covidová situácia v košických nemocniciach: Počet kriticky chorých pacientov je vysoký
Zdroj: UNLP

Kritická situácia

V nemocnici v košickej Šaci je naďalej pre ochorenie COVID-19 hospitalizo­vaných 30 pacientov, kritická situácia vo vývoji pandémie nového koronavírusu v zariadení stále pretrváva.

„Z uvedeného počtu sú 23 napojení na kyslík, štyria vyžadujú podporu high-flow a traja pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii (UPV). Z pohľadu štatistiky sú kyslíkové lôžka a high-flow z 85 percent obsadené nezaočkovanými pacientmi. V prípade UPV ide až o 100 percent neočkovaných,“ informoval riaditeľ Nemocnice Agel Košice-Šaca Pavol Rusnák.

Práceneschopnosť (PN) alebo karanténu zároveň evidujú u 39 zamestnancov. Ako doplnil, z radov personálu je dvoma dávkami vakcíny zaočkovaných 894 zamestnancov, pričom 363 z nich podstúpilo aj očkovanie posilňujúcou treťou dávkou.

Neodkladná starostlivosť

Vzhľadom na závažnú a rýchlo sa meniacu epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu.

Nemocnica v Šaci na základe príkazu ministra zdravotníctva a v súlade s nariadením vlády SR poskytuje od 25. novembra už len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Mimoriadny režim sa týka lôžkovej časti ústavného zariadenia.

Ambulantná starostlivosť a výkony týkajúce sa jednodňovej starostlivosti sú naďalej pacientom poskytované bez obmedzení.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM