Samospráva

Cyklisti i peší cez neho neprejdu: Most cez Ružín je už úplne uzavretý

Autobusy prímestskej dopravy v smere od Košíc oddnes premávajú po zastávku Košické Hámre - most, konečná zastávka bude pod hotelom Sivec.

Ilustračný obrázok k článku Cyklisti i peší cez neho neprejdu: Most cez Ružín je už úplne uzavretý
Zdroj: TASR

Oddnes je most cez vodnú nádrž Ružín úplne uzavretý aj pre peších a cyklistov. Košický samosprávny kraj (KSK) zastúpený Správou ciest KSK uzavrel v pondelok (26.6.) zmluvu o dielo na stavbu Odstránenie havarijného stavu mosta Ružín so spoločnosťou Strabag, s.r.o., Bratislava.

„Stavba bude postupne oplotená a spoločnosť Strabag začne s prácami na oprave mosta. K termínu podpisu zmluvy boli prijaté všetky potrebné opatrenia a zabezpečené doklady, ktoré sú podľa platnej legislatívy nevyhnutné na to, aby zhotoviteľ mohol plynule nastúpiť na začatie stavebných a rekonštrukčných prác v zmysle zmluvy o dielo, predloženého harmonogramu prác a kontrolno-skúšobného plánu stavby,“ uviedla hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.

Autobusy prímestskej dopravy v smere od Košíc oddnes premávajú po zastávku Košické Hámre – most, konečná zastávka bude pod hotelom Sivec.

„Doprava pre obyvateľov obce Opátka bude zabezpečená účelovým automobilom, na ktorého nájom uzavrela Správa ciest KSK zmluvu s obcou. Obec podľa potrieb obyvateľov zabezpečí dopravu týmto automobilom k spojom z obce Košická Belá a dopravu žiakov do školy. Autobusové spojenie obce Opátka cez Folkmarský kopec v smere na Margecany podľa prieskumu medzi obyvateľmi nie je potrebné,“ vysvetlila Bobriková.

Ako dodala, prímestská autobusová doprava riadne premáva z obcí Kojšov, Veľký Folkmar, Jaklovce, z celej Hnileckej doliny i ďalších obcí regiónu s napojením na vlakové spoje v Margecanoch.

„Od 11. júna 2017, keď vstúpil do platnosti nový grafikon železničnej dopravy, zastavujú regionálne rýchliky v stanici Krompachy, čím sa zlepšilo spojenie regiónu s krajským mestom,“ dodala hovorkyňa.

Most cez Ružín bude rekonštruovať bratislavská firma Strabag, s.r.o., ktorá sa stala víťazom verejného obstarávania. Predložila ponuku na 1.651.200,75 eura s DPH. Práce by mala firma zrealizovať do konca tohto roka.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie