Webnoviny - Rôzne

Cyklisti žiadajú bezpečné cyklotrasy v Košiciach

Okolo sto cyklistov upozorňuje na žalostný stav možností prepravy na bicykloch.

(WEBNOVINY) – Podľa Karola Labaša z Cyklistickej únie mesta Košice mesto trestuhodne zanedbáva rozvoj cyklistickej dopravy. „Nie je zabezpečené ani len prepojenie medzi jednotlivými mestskými časťami,“ hovorí Karol Labaš.

Príjazd bicyklom do Košíc nie je možný od Rožňavy, ani od Prešova, ide totiž o cesty pre motorové vozidlá, ktoré sú pre cyklistov zakázané.

„Pri rozvoji mesta sa vytvárajú ďalšie bariéry rozvoja cyklistickej dopravy – nerešpektujú sa dopravné koridory. Pri veľkých stavbách v meste, napr. križovatka Prešovská-Sečovská, Aupark sa zabúda na prepojenia pre cyklistickú dopravu,“ kritizuje šéf Spolku na podporu skrášľovania Košíc Ladislav Rovinský.

List pre politikov

Listom sa obracajú na volených predstaviteľov mesta, poukazujú na nedostatky a žiadajú nápravu. „Žiadame, aby v rámci projektu EHMK boli všetky investície vzájomne prepojené cyklotrasami a vybavené zariadeniami pre cyklistov. Žiadame, aby mesto Košice pri všetkých nových investičných zámeroch vyžadovalo riešiť aj cyklistickú dopravu ako vyvolanú investíciu,“ hovorí Labaš.

V liste ďalej žiadajú, aby tak ako v Bratislave bola zriadená komisia pre rozvoj cyklistickej (a nemotorovej dopravy) a na košickom magistráte bol určený zodpovedný pracovník a mesto ročne vyčlenilo zodpovedajúce finančné prostriedky na rozvoj cyklistickej dopravy a parkovanie pre bicykle. Požadujú zmeniť prepravný poriadok dopravného podniku, aby bolo možné v prostriedkoch MHD prepravovať bicykle. Vyzývajú mesto, aby v súčinnosti so spoločnosťou U.S. Steel Košice a ďalšími investormi riešilo cyklistickú prepravu z mesta do mestskej časti

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM