Eva Mikulová Správy

Ďalší náročný úsek cyklotrailu vznikne pri chate Hrešná, už čoskoro

V druhej polovici júla sa neďaleko chaty Hrešná začne s výstavbou štvrtého úseku flowtrailu Hriešny v dĺžke zhruba 2,1 kilometra.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší náročný úsek cyklotrailu vznikne pri chate Hrešná, už čoskoro
Zdroj: Mesto Košice

Úsek cyklotrailu zhotoví združenia KE.CY – košické cyklotraily. Podľa ich šéfa Zorana Bosáka sú Košice jedným z najrozvinutejších miest, čo do celkového počtu cyklotrailov ako aj ich využitia.

Finančná pomoc od mesta

Mesto tento projekt podporilo sumou vo výške 24 000 eur a zaviazalo sa aj k ďalšej podpore.

Celý cyklotrail Hriešny je rozdelený do štyroch častí – Mravenisko, Natural, Výšľap a Hriešny flow. Po jeho úplnom dokončení bude jeho trasa od chaty Hrešná po Alpinku dosahovať celkovú dĺžku 4,9 km.

"Predpokladáme, že výstavba nového úseku bude trvať zhruba dva mesiace. Veríme, že v priebehu septembra ho už budeme môcť sprístupniť pre verejnosť,“ uviedol šéf KE.CY Zoran Bosák.

KE.CY doposiaľ na území Mestských lesov Košice vybudovali 25 km cyklotrailov rôzneho druhu a obtiažnosti.

Sieť tvorí 14 trailov z čoho dva sú výšlapové. Väčšina singlov je strednej obtiažnosti, na piatich sa nachádzajú ťažké časti, ktoré sú v teréne označené.

„Ten, kto sa po prvý raz dostane na tento typ cyklochodníka, si najprv musí zvyknúť na užší terén. Prejsť by ho však mal aj slabší cyklista. Máme aj cyklosprievodcov, ktorí vedia začiatočníkom pomôcť a poradiť. Okrem výstavby nových úsekov cyklotrailov dbáme aj na ich údržbu a obnovu. V priebehu budúceho roka chceme zrekonštruovať všetky doteraz postavené cyklotraily tak, aby sa zvýšila ich bezpečnosť a návštevníci mali z nich ešte väčšie zážitky,“ dodal Zoran Bosák.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie