Eva Mikulová Správy

V meste pribudne 400 stojanov na bicykle, novú cyklotrasu otvorili pri Hornáde

Pribudnú aj štyri nové cykloprístrešky s vegetačnou strechou. Súčasťou prístrešku bude aj servisný stojan.

Ilustračný obrázok k článku V meste pribudne 400 stojanov na bicykle, novú cyklotrasu otvorili pri Hornáde
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu 23. mája otvorili na sídlisku nad Jazerom v Košiciach nový cyklochodník. Je pri pravom brehu Hornádu a ide o združený chodník pre cyklistov aj peších v celkovej dĺžke 1 846 metrov.

Víťaz verejného obstarávania Spoločnosť Cesty Košice ho zrealizovala za sumu 88 085,38 Eur bez DPH.

Súčasť cyklomagistrály Eurovelo 11

Vytvoril sa tým aj súvislý úsek cyklotrasy v trase plánovanej medzinárodnej cyklomagistrály Eurovelo 11 v mieste, na ktorých doposiaľ nebol oficiálny cyklochodník. Zlepšil sa aj prístup obyvateľov a návštevníkov mesta do rekreačného územia pri Hornáde.

Mestu bola schválená žiadosť o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu na vybudovanie doplnkovej infraštruktúry.

Pribudnú štyri nové cykloprístrešky s vegetačnou strechou. Súčasťou prístrešku bude aj servisný stojan. Nachádzať sa budú na Staničnom námestí, pri budove Magistrátu mesta Košice, ZŠ Trebišovskej a pri krytej plavárni.

Už v najbližších dňoch by sa v uliciach mesta malo začať s inštaláciou 400 kusov stojanov na parkovanie bicyklov v cene 77 976 eur. Tie budú osadené na 100 miestach v rámci mesta najmä v blízkosti škôl, obchodných centier, verejných športovísk, mestských úradov, centier voľného času a ďalších miestach, ktoré navštevujú cyklisti.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie