Do Košíc zavíta asi 150 mladých medikov z 36 krajín: Pozrite sa, čo je za tým!

Z pôvodného počtu vyše štyristo záujemcov zavíta do Košíc asi 150 účastníkov z 36 krajín sveta. Je to zatiaľ rekordná účasť študentov, pozrite sa, čo je za tým.

Alexandra Kolínská
Ilustračný obrázok k článku Do Košíc zavíta asi 150 mladých medikov z 36 krajín: Pozrite sa, čo je za tým!
Zdroj: Dnes24.sk

Do Košíc zavíta v najbližších dňoch vyše 15 slovenských a 140 zahraničných študentov z 36 krajín sveta na 7. Medzinárodný kongres študentov medicíny v Košiciach, ktorý organizujú študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach.

ISMCK´15 (International Student Medical Congress Košice 2015) sa bude konať v dňoch 24.-26. júna 2015 na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach na Triede SNP 1 a organizuje ho Spolok Medikov Mesta Košice v spolupráci s Lekárskou fakultou UPJŠ a spoločnosťou EDUMED, a.s.

Vyše 400 prihlásených prác

Na odborné podujatie pre študentov medicíny a PhD. študentov sa pôvodne prihlásil rekordný počet záujemcov – vyše štyristo prevažne zahraničných študentov s takmer tristo aktívnymi prácami v oboroch predklinické vedy, zubné lekárstvo, klinická medicína, verejné zdravotníctvo a práce doktorandov.

„Zo štyroch stoviek záujemcov vybrala odborná porota podľa kvality prihlásených prác viac než 150 abstraktov, ktorých autori sa budú môcť zúčastniť kongresu ISMCK´15 na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach a prezentovať svoje výsledky pred porotou a ostatnými kolegami, pričom budú súťažiť v dvanástich sekciách. Toto súťažné medzinárodné podujatie je jediným svojho druhu na Slovensku a v Českej republike, ktoré sa svojou kvalitou rovná obdobným študentským podujatiam v rámci Európy,“ hovorí čerstvá absolventka Lekárskej fakulty UPJŠ Eva Škanderová.

Čakajú ich aj praktické ukážky

Súčasťou kongresu ISMCK´15 bude aj odborný program venovaný rôznym medicínskym odborom, v rámci ktorého sa uskutočnia rôzne workshopy a odznejú viaceré zaujímavé prednášky vrátane zahraničných hostí zo Srbska a Ukrajiny. Účastníci sa môžu tešiť napríklad na praktické ukážky a semináre z gynekológie, neodkladnej medicíny a anestéziológie, kardiológie či patológie a gastroenterológie.

„Naši študenti pre svojich zahraničných kolegov pripravili nielen bohatý odborný program, ale aj zaujímavé spoločenské aktivity, medzi ktorými nebude chýbať prehliadka Košíc či výlet do Tokajskej oblasti,“ dodáva MUDr. Eva Škanderová. Najvyšší počet účastníkov je z okolitých krajín ako sú Maďarsko, Poľsko a Ukrajina, pozvanie do Košíc však prijali aj študenti z Ruska, Gruzínska, Lotyšska, Bieloruska, Indie, Iránu, Izraela, Nigérie, Uzbekistanu, Aruby a USA.

Foto: Lekárska fakulta UPJŠ

Zdroj: Dnes24.sk