Eva Mikulová Správy

Do troch európskych metropol sa dostanete z Košíc po koľajniciach, FOTO

Najznámejšou bránou do sveta z Košíc je síce letisko, ale do lukratívnych destinácií sa dostanete i zo železničnej stanice.

Ilustračný obrázok k článku Do troch európskych metropol sa dostanete z Košíc po koľajniciach, FOTO
23
Galéria

Leto a dovolenky sa ešte ani zďaleka nekončia a keď plánujete vyraziť niekam za hranice nášho štátu, okrem auta alebo lietadla sa môžete pohodlne zviesť aj vo vlakoch.

Jeden prestup a ste pri mori

Z košickej železničnej stanice sa dostanete do troch európskych metropol. Najbližšie to máme po koľajniciach do Budapešti a z hlavného mesta Maďarska sa už môžete dostať po koľajniciach až do obľúbených letných destinácií ako Taliansko, Grécko, Rumunsko alebo Bulharsko.

K dispozícií je i spoj do Viedne. Nastúpite v Košiciach a v Bratislave len prestúpite na nápojný vlak. Tak ako na letenke, i na túto trasu máte jeden lístok z Košíc do Viedne.

A veľmi obľúbený je aj vlak do Prahy. Zvlášť vyťažené sú nočné súpravy. Večer si ľahnete do svojho spacieho kupé a ráno vás už víta Stovežatá Praha.

Ukrajina bez čakania

Okrem týchto troch hlavných miest, sa už niekoľko mesiacov môžete priamo z Košíc dostať vlakom aj do ukrajinského mesta Mukačevo.

Tento vlakový spoj odporúčame pre všetkých cestovateľov, pretože na železničnej trase vám nehrozia dlhé rady na cestných hraniciach s Ukrajinou.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie