Rôzne

Dobrá správa pre vodičov: V košickej MHD môžete cestovať zadarmo!

Šoféri, zbystrite pozornosť. V košickej mestskej hromadnej doprave môžete cestovať zadarmo. Prinášame vám o tom podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre vodičov: V košickej MHD môžete cestovať zadarmo!
Zdroj: TASR

V rámci Európskeho týždňa mobility môžu vodiči v Košiciach do štvrtka 21. septembra cestovať MHD zadarmo. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) sa podľa Jozefíny Flegnerovej z košického magistrátu pravidelne zapája do Európskeho týždňa mobility.

„Podmienkou je pri kontrole cestovného lístka preukázať sa vodičským oprávnením a úplným osvedčením o evidencii vozidiel – platným technickým preukazom (malým). Táto výnimka sa nevzťahuje na nočné spoje. Dodatočné preukázanie sa technickým preukazom nie je možné,“ vysvetlila Flegnerová.

Súčasťou Európskeho týždňa mobility je aj svetový Deň bez áut, v rámci ktorého bude v piatok 22. septembra MHD zadarmo pre všetkých. V tento deň DPMK vystaví aj historický autobus Ikarus 280 v mestskej časti Západ v čase od 10:00 do 18:00. „DPMK sa tento rok nezapojí do pravidelnej súťaže pod názvom Kto skôr pre pokračujúcu rekonštrukciu električkových tratí,“ skonštatovala Flegnerová.

Európska komisia vyhlásila po prvý raz Európsky týždeň mobility v roku 2002. Odvtedy sa táto kampaň dostala do povedomia verejnosti a zapája sa do nej čoraz viac európskych miest. Svetový Deň bez áut sa z iniciatívy Európskej komisie uskutočnil prvý raz v roku 2000.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM