Správy

Dobré správy pre Košičanov: V najbližších dňoch sprejazdnia dve križovatky

Košickí vodiči budú mať dôvod na radosť. Po rekonštrukcii dôjde v najbližších dňoch k sprejazdneniu dvoch križovatiek.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre Košičanov: V najbližších dňoch sprejazdnia dve križovatky
Zdroj: TASR

Časť križovatky Hlinkova – Komenského pri Okresnom úrade v Košiciach bude od pondelka (21.8.) obojsmerne sprejazdnená. Vodiči už nebudú musieť zachádzať na ulicu Havlíčkovu. Premávka bude obojsmerná, avšak len v jednom jazdnom pruhu pre oba smery. Informoval o tom magistrát po ďalšom kontrolnom dni na stavbe modernizácie električkových tratí (MET).

„Od budúceho víkendu (26. a 27.8.) má byť podľa zástupcov spoločnosti Eurovia SK bez obmedzení sprejazdnená pre osobnú dopravu aj križovatka Komenského – Strojárenská. Na pravidelnom kontrolnom dni bol potvrdený takisto termín spustenia kruhového objazdu na Moldavskej ulici. Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s., (TEKO) do začiatku školského roka dokončí práce v cestnom telese a križovatka tak bude sprejazdnená pre osobnú dopravu,“ informovala Jozefína Jarošová.

Práce na Komenského ulici pokračujú podľa magistrátu v súlade s harmonogramom. Sľúbený termín, teda deň konania Medzinárodného maratónu mieru, bude dodržaný.

„Práce na stavbe však budú pokračovať aj po 1. októbri, budeme robiť chodníky, dlažby a urobíme všetko pre to, aby sme po tomto termíne sprejazdnili časť Komenského ulice pre osobnú dopravu, minimálne od úseku Letná – Námestie Maratónca mieru v oboch smeroch,“ uviedol riaditeľ košického závodu Eurovia SK Štefan Bálint.

Dva týždne sa už podľa viceprimátora mesta Martina Petruška naplno pracuje aj na Terase, kde sú práce podľa požiadavky mesta sústredené na križovatku Toryská – Trieda SNP, aby bola čím skôr sprejazdnená. Pokračuje sa tiež v búracích prácach, demontáži koľajníc a prekládke sietí.

„Je tu už vidieť veľký kus práce. Všetky tieto stavebné práce znamenajú aj dopravné obmedzenia. Snažíme sa vychádzať v ústrety vodičom a cestujúcim MHD tam, kde je to možné, a minimalizovať obmedzenia, ktoré sú však pri takýchto komplikovaných a náročných stavbách úplne prirodzené. Chcem preto poprosiť vodičov o trpezlivosť a dodržiavanie dočasného dopravného značenia,“ povedal Petruško s tým, že zhotoviteľa vyzval na urýchlenie prác na chodníku v úseku od amfiteátra po Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura na Triede SNP.

„Aj napriek tomu, že niektorým občanom sa zdá, že v úseku sa nič nedeje, nie je to pravda. Pracuje sa na kábelovodoch a šachtách, začína sa asfaltovať od Ulice Československej armády a zhotoviteľ nás ubezpečil, že tento úsek bude prioritne riešený tak, aby bol čím skôr sprejazdnený,“ doplnil Petruško.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM