Zuzana Vajayová Basketbal

Dobrí anjeli Košice - Ružomberok 78:54 v 1. zápase finále play off

V prvom zápase finále play off extraligy basketbalistiek vyhral úradujúci majster Dobrí anjeli Košice nad MBK Ružomberok 78:54.

Dobrí anjeli Košice – MBK Ružomberok 78:54 (46:25)

Zostavy a body:

Košice: Shieldsová 20, Tillisová 18, Jurčenková 13, Kupčíková a Musovičová po 2 (Jalčová 11, Hricková 7, Lawlessová 3, Kiššová 2, Čarnoká, Číkošová)

Ružomberok: Bučáková 15, Smithová 8, Podešvová 7, Dickson 6, Handyová 4 (Černáková 6, Lukačovičová 4, Tetemondová 2, Novocká, Tarasavová, Grešnerová, Baburová)

Rozhodovali: Zubák, Šarišský, Rusnák, trestné hody: 47/35–13/9, fauly: 20:31, trojky: 1:5, 5 faulov: Podešvová, Novocká, Smithová (všetky MBK), 1200 divákov

/Na zápasy: 1:0/

Od úvodných minút sa hral v košickej Infiniti aréne vyrovnaný basketbal. Domáce sa dostali do vedenia 4:0, no hostky kontrovali dvoma trojkami. Ružomberčanky ešte v 6. minúte viedli o dva body (16:14), ale úradujúce majsterky šnúrou dvanástich bodov stanovili rezultát prvej desaťminútovky na 26:16 vo svoj prospech. V nasledujúcich desiatich minútach dominovali domáce hráčky, ktoré dobre bránili, navyše boli efektívnejšie v zakončení a do polčasu zvýšili svoje vedenie na rozdiel 21 bodov (46:25). Druhý polčas bol v réžii Košičaniek, ktoré s prehľadom kontrolovali svoje vedenie a v 28. minúte už vyhrávali 60:33. V záverečnej desaťminútovke ešte hosťujúce hráčky znížili náskok súpera, ale na ich prehre sa už nič nezmenilo (54:78).

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné