Eva Mikulová Správy

Dobrovoľníci z Detskej železnici dovážajú nákupy seniorom a ľuďom v núdzi

Bezplatné rozvozy nákupov pre dôchodcov, ktorí si nedokážu nákup zabezpečiť sami, spúšťajú skúšobne na dva týždne od 26. marca do 8. apríla.

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľníci z Detskej železnici dovážajú nákupy seniorom a ľuďom v núdzi
Zdroj: Adam Stečák

Objednávky rijímajú aj od zdravotne postihnutých a osamelých ľudí alebo mamičiek s veľmi malými deťmi. Nakupujú základné potraviny, drogériu či lieky.

Služba je určená najmä ľuďom nad 65 rokov a tým, ktorí si nedokážu nákup základných vecí zabezpečiť sami.

Dobrovoľníci tak denne pre záujemcov na území mesta Košice rozvážajú najmä potraviny, drogériu, potravu pre zvieratá, prípadne lieky či listy na poštu.

„Jedna objednávka by mala obsahovať maximálne osem položiek a celková váha nákupu by nemala presiahnuť 8 kg. Doručujeme tovar, ktorý je bežne dostupný v maloobchodnej sieti a nie je vypredaný. Platiť sa bude len v hotovosti na základe hodnoty na pokladničnom doklade,“ približuje novú službu verejnosti predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

Objednávky prijímajú dobrovoľníci detskej železnice v pracovných dňoch od pondelka do piatku medzi 8:00 – 11:00 telefonicky na čísle 0917 618 841.

Doručenie nákupu bude v ten istý deň v čase od 15:00 do 18:00. Z personálnych a technických dôvodov si dobrovoľníci na začiatku trúfajú denne vybaviť maximálne 20 objednávok.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM