Krimi

Enviropolícia zasahovala na nelegálnom autovrakovisku pri Košiciach, FOTO

Spolu 47 vrakov osobných áut a desiatky ďalších súčastí a komponentov z iných vozidiel našla enviropolícia pri domových prehliadkach a prehliadkach iných priestorov v Košickej Polianke v okrese Košice-okolie.

Ilustračný obrázok k článku Enviropolícia zasahovala na nelegálnom autovrakovisku pri Košiciach, FOTO
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Košický kraj

Ako polícia informuje na sociálnej sieti, potvrdilo sa tak preverované podozrenie o protiprávnej činnosti na úseku odpadového hospodárstva.

„Prípad súvisí s vyšetrovaním trestného činu neoprávnené nakladanie s odpadmi, pričom identifikácia rozsahu protiprávneho konania je v súčasnosti predmetom znaleckého posudzovania,“ uvádza.

Pripomína, že na území Slovenska je len okolo 50 subjektov, ktoré majú vydané potrebné povolenia a autorizácie, pričom musia spĺňať prísne kritériá.

„Motorové vozidlá po dobe životnosti, t. j . vozidlá, ktoré sa rozoberajú na účel ich zhodnotenia, sú v zmysle medzinárodných a vnútroštátnych právnych predpisov považované za nebezpečný odpad,“ dodáva.

Aj keď sú niektoré časti takýchto vozidiel ľahko obchodovateľné, zdôrazňuje, že niektoré predstavujú vážny environmentálny problém z pohľadu ich bezpečnej likvidácie. Ide napríklad o staré autobatérie, motorové oleje, prevádzkové kvapaliny, plasty a podobne.

Nelegálne vrakovisko v Košickej Polianke
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM