Adam Stečák Hokej Šport

Desiaty hrací deň MS mal na programe druhý a zároveň posledný zápas deviatého hracieho dňa medzi Fínskom a Francúzskom. Fíní vďaka víťazstvu vedú tabuľku.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Fíni zdolali Francúzov a sú na čele tabuľky
14
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti Fínska potvrdili pozíciu favorita a v zápase košickej A-skupiny MS zdolali Francúzsko 3:0. Po trojbodovom víťazstve sú so 16 bodmi na čele skupiny. Francúzi majú naďalej iba jeden bod a patrí im 7. priečka. Francúzi uzavrú svoje účinkovanie v A-skupine pondelňajším zápasom od 16.15 proti Veľkej Británii, ktorý bude zároveň priamym súbojom o zotrvanie v najvyššej kategórii. Fíni budú mať na potvrdenie prvej priečky utorňajší zápas proti Nemecku (od 12.15).

A-skupina (Košice):

Francúzsko – Fínsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Kiviranta (Lindbohm, Tyrväinen), 22. Mikkola (Pesonen, Kaski), 53. Sallinen (Savinainen). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Schukies (Nem.) – Dalton (V. Brit.), Šišlo (Rus.), vylúčení: 7:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4682 divákov.

Zostavy:
Francúzsko: Hardy – Dame-Malka, Hecquefeuille, Chakiachvilli, Thiry, Janil, Manavian, Crinon – Texier, Guttig, Rech – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Valier, Bertrand – Perret, Ritz, Berthon – Di Dio Balsamo.
Fínsko: Lankinen – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen – Anttila, Tyrväinen, Kiviranta

Od úvodu sa hralo pod taktovkou Fínov. Ich aktivitu podporila presilovka, Kivirantov teč Lindbohmovej strely však prišiel až po nej – 1:0. Severania napriek snahe nepridali v prvej tretine ďalší gól. Francúzi v druhej časti lepšie korčuľovali, snažili sa eliminovať súpera, no Mikkola v 22. minúte upravil na 2:0. Favorit mal naďalej viac z hry,

Di Dio Balsamo v ojedinelom protiútoku neprekvapil Lankinena. Aj v tretej časti pridali Fíni jeden gól, na konečných 3:0 uzavrel po chybe francúzskej rozohrávky Sallinen.