Eva Mikulová Rôzne

FOTO: Hlasujte! Ktorý vianočný trh sa vám najviac páči?

Prinášame vám fotoreportáž zo štyroch košických vianočných trhoch, ktoré sú podľa nás najväčšie a najatraktívnejšie. Tri sa nachádzajú v centre mesta a jeden na Terase.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Hlasujte! Ktorý vianočný trh sa vám najviac páči?
22
Galéria
Zdroj: Adam Stečák , Eva Mikulová

Bez adventných trhov si už predvianočnú atmosféru miest ani nevieme predstaviť. A i keď možno košické nepatria k tým atraktívnym a svetoznámym ako sú napríklad v Salzburgu, vo Viedni alebo v Budapešti, tiež majú svoje komornejšie čaro.

V našom meste sú najviac navštevované hlavné vianočné trhy v centre mesta pri Immaculate. Keď sa vyberiete cez Poštovú ulicu, tak nájdete ďalšie príjemné trhy na Poštovej a už tradične sú trhy aj pred OC Aupark a na Terase pred OC Galéria. Všetky majú svoje špecifiká.

Každý je iný

Pred Auparkom a pred Galériou začali trhy ako prvé. Ani na nich nechýba klasický sortiment. Pred Auparkom sa každú sobotu koná bohatý kultúrny program a ťahákom pre najmenších je drevený kolotoč.

Pred Galériou stojí vianočný stromček a okrem tradičnej ponuky je tu pre deti i malý farmársky kútik so živými zvieratkami: ovečkami a kozami. Tie môžu deti kŕmiť zakúpenými balíčkami dobrôt.

Trh na Poštovej ulici má tiež malé pódium, kde občas vystupujú umelci a vo dvore nájdete rôzne stánky s dobrotami. Najväčšie Hlavné trhy sú i najznámejšie.

Pravidelne sa tu konajú rôzne akcie a v stánkoch ponúkajú i vianočné suveníry a gurmánske pochúťky. Neodmysliteľne k ním patrí aj stánok Primátorský punč.

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM