Adam Stečák Hokej Šport

V 55. kole Tipsport ligy sa stretli Košičania s Liptovským Mikulášom. Východniari v zápase nenechali nič na náhodu a pripísali si na svoje konto tri body.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košičania zvíťazili v poslednom zápase základnej časti Tipsport ligy
17
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 17. Klíma (Dudáš), 25. Koch, 26. Jokeľ (Galamboš, Dudáš), 59. Jokeľ (Klíma, Dudáš). Rozhodovali: Štefik, Orolin – Stanzel, Durmis, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3538 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Habal – Slovák, Koch, Šedivý, Derjluk, Pretnar, Dudáš, Čížek – Spilar, Suja, Lušňák – Sýkora, Brophey, Kafka – Šerbatov, Ignatuškin, Petráš – Klíma, Galamboš, Jokeľ – Žitný

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kyslicyn – Kurali, S. Droppa, Nádašdi, Nemec, Mezovský, Mat. Bača – Nechaj, Rób. Huna, Záhradník – J. Sukeľ, Oško, Čenka – Žiak, Tamáši, Rolný – Parobek, Števuliak, Piatka

Liptáci pricestovali na svoj posledný zápas v sezóne bez skúsených hráčov ako Uram, Suchý či Richard Huna, ktorých nahradili mladíci. Hoci boli v úvode strelecky aktívnejší domáci hráči, zaujímavú gólovú príležitosť diváci dlho nevideli. V 14. minúte si streleckú pozíciu vytvoril domáci Šerbatov, ale Kyslicyna neprekonal. Gól nepriniesla ani kombinácia hostí, keď Sukeľovu prihrávku neusmernil Žiak. Nedáš-dostaneš potvrdil z protiútoku domáci Klíma, ktorý sa v brejku presadil cez obrancu Nemca a prekonal Kyslicyna – 1:0.

Hostia sa v improvizovanej zostave sústredili na defenzívnu hru a hoci sa aj v druhej tretine hralo najmä v ich pásme, veľa vyložených príležitostí Košičanom nedovolili.

Tí však v druhej časti predsa len potvrdili hernú prevahu a položili základ váťazstva. V 25. minúte vyšiel ofenzívny výpad obrancovi Kochovi, na ktorého gól o 70 sekúnd nadviazal Jokeľ – 3:0. V 29. minúte mohol skorigovať Žiak, pokus o únik za košickú obranu mu však nevyšiel.

Tretia tretina sa niesla v priemernom tempe a domáci bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. V 48. minúte si vytvorili tlak, Pretnar ani Jokeľ však nemierili presne. Gólovú bodku za zápasom dal Jokeľ po pohľadnej kombinácii s Klímom. Liptáci sa tak so sezónou rozlúčili bez streleného gólu, košický brankár Habal si pripísal piate čisté konto.