Eva Mikulová Rôzne

FOTO: Košická železničná stanica je krásna a „cool“

O košickej železničnej stanici už hovorí celé Slovensko. Kým hlavná stanica v Bratislave je doslova hororovým miestom, tá naša košická len tak prekvitá.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košická železničná stanica je krásna a „cool“
23
Galéria

Po rozsiahlej rekonštrukcii, ktorú v roku 2011 začala spoločnosť Achilles, sa zo stanice stala najmodernejšou na Slovensku. Je vynovená hala, exteriér a pasažierov potešili i nové prevádzky.

Potraviny otvorené aj počas sviatkov

S prevádzkovým riaditeľom nájomných jednotiek Ivanom Hincom sme sa porozprávali, čo všetko na stanici nájdete a čo ešte pribudne. „Snažili sme sa skladbu prevádzok na stanici urobiť tak, aby boli pokryté všetky potreby cestujúcich. Štandardne sú tu veľké potraviny, drogéria, lekáreň, minipotraviny, ktoré sú otvorené už od piatej ráno a sú otvorené aj počas štátnych sviatkov. Stanica má totiž výnimku zo zákona Je tu aj kvetinárstvo, obchody s módou a doplnkami.“

Okrem obchodných priestorov sú na stanici aj služby ako napr. kaderníctvo, banka, zmenáreň. Veľké zastúpenie na stanici majú aj gastro prevádzky a kaviarne. V kaviarni je priestor i pre fajčiarov.

„Hrdí sme i na náš Food park a už v októbri otvárame i našu novú piváreň, v ktorej budeme ponúkať remeselné pivá,“ dodáva I. Hinca.

Stále hľadajú logo

Železničná stanica naďalej hľadá logo a do súťaže sa môže skutočne zapojiť každý. „Chceli sme aby Košičania prejavili patriotizmus s našou stanicou a preto sme vyhlásili súťaž o logo stanice. Táto kampaň trvá pol roka. Začala v júni a vyhodnotená bude na konci novembra. Zatiaľ nám poslali vyše 100 lôg. Sú to loga od profesionálov ale i od detí a amatérov. My naozaj nehľadáme profesionálnu prácu ale ide nám o nápad. Hľadáme logo od ľudí. Víťazný návrh samozrejme nakoniec profesionálne spracuje agentúra, ktorá sa takýmto veciam venuje. Urobí nám ho tak, aby spĺňala všetky kritéria v marketingovom priestore,“ vysvetlil I. Hinca.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie