Adam Stečák Hokej Šport

FOTO: V Košiciach sa opäť koná Street Food Festival. Pochutnajte si na molekulárnej limonáde!

Nechce sa vám cez víkend variť? Tak sa vyberte na kulinársky zížitok. Ďalší ročník už tradičného Street Food Festivalu je opäť tu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: V Košiciach sa opäť koná Street Food Festival. Pochutnajte si na molekulárnej limonáde!
14
Galéria

Nezáleží na tom, či máte radi pikantné, sladké alebo ázijské dobroty. Na tomto „festivale chutí“ si každý nájde svoje obľúbené jedlo. Festival so sebou prináša množstvo stánkov s jedlom, a rozhodne je z čoho vyberať: od mexických špecialít, japonskej polievky ramenu, pizze až po peruánske špeciality.

Na festivale sa prezentujú aj košické prevádzky, ktoré ponúkajú rôzne jedlá, sladké či slané ako napríklad sušienky rôznych príchutí, hotdogy, sendviče, burgre či chutné nápoje. Môžete si pochutnať aj na legendárnych buchtách rôznych chutí z jemného cesta.

Kulinárske skvosty festivalu ukrýva aj kuchyňa Ďalekého východu. Pirôžky shao mai, thajská delikatesa – karamelizované bravčové s ryžou, chilli a limetkou alebo ázijská špecialita – pad thai.

K festivalu jedla patrí rozhodne aj káva ponúkaná v podobe pojazdnej kaviarne. Samozrejme, je nutné dodržiavať aj pitný režim, o ktorý sa postarajú Cider navrhnutý a vyrábaný v Košiciach alebo aj špeciálna limonáda v štýle molekulárnej kuchyne. Taktiež si môžete vychutnať klasické ležiaky, ale aj experimentálne lokálne a zahraničné vrchné kvasené pivá na výčape.

Festival pri Kine Úsmev začal v piatok 17. mája a bude trvať do nedele 19. mája 2019. Otváracie hodiny festivalu sú stanovené od 12:00 hodiny do 22:00 hodiny. Forma platby na festivale je v žetónoch, ktoré si zakúpite v areáli.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Street food festival Košice 2019
14
Galéria
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie