Adam Stečák Hokej Šport

Druhý hrací deň majstrovstiev sveta v hokeji začal v Košiciach zápasom medzi Dánmi a Francúzmi, v ktorom núdza o góly nebola.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zápas medzi Dánmi a Francúzmi rozhodli až samostatné nájazdy
16
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti Dánska zvíťazili v sobotnom prvom zápase v A-skupine na MS v Košiciach nad Francúzskom 5:4 po samostatných nájazdoch.

Súboj bohatý na góly rozhodol v nájazdovom rozstrele Frederik Storm. Spomedzi ôsmich gólov najviac zaujal zásah Francúza Oliviera Dameho-Malku, ktorý v 25. minúte skóroval strelou od červenej čiary. Dáni nastúpia na ďalší zápas v nedeľu od 16.15 h proti Nemcom, Francúzov čaká v rovnaký deň od 12.15 h stretnutie s USA.

A-skupina (Košice):

Dánsko – Francúzsko 5:4 pp a sn (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. Storm, 20. M. Lauridsen (Storm, J. Jensen), 36. Eller (Bödker), 47. J. Jensen (N. Jensen, Meyer), rozh. sam. nájazd Storm – 9. Bertrand (Claireaux, Hecquefeuille), 25. Dame-Malka, 33. Fleury (Bozon, Hecquefeuille), 34. Claireaux (Rech, Bozon). Rozhodovali: Rantala (Fín.), Tufts (USA) – Goljak (Biel.), Ondráček (ČR), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6190 divákov.

Zostavy:

Dánsko: Dahm – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Aabo Jensen, Lassen, N. Jensen, O. Larsen, Bruggisser – N. Jensen, Eller, Storm – Bödker, Regin, Madsen – Meyer, J. Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen
Francúzsko: Hardy – Dame-Malka, Manavian, Chakiachvilli, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Janil – Perret, Ritz, Bertrand – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Leclerc, Berthon, Valier

Hernú prevahu v prvej tretine mali Dáni, ale gólovo lepší vstup do zápasu zaznamenali Francúzi. V 9. minúte im k tomu pomohla presilovka, ktorú využil Bertrand. Aj naďalej však boli aktívnejší Dáni, ktorí svoju prevahu zúročili v závere prvej časti.

V 20. minúte najskôr Storm pretlačil puk za brankára Hardyho a 4 sekundy pred sirénou skóroval Lauridsen – 2:1. Druhá časť vyšla Francúzom, ktorých naštartoval kuriózny gól na 2:2, keď obranca Dame-Malka prekvapil Dahma strelou zo stredného pásma. Francúzi gólmi Fleuryho a Claireauxa otočili skóre, do karát im zahralo aj nepremenené trestné strieľanie v podaní Bödkera. Herne vyrovnaná tretia tretina priniesla gól J. Jensena, ktorý posunul zápas do predĺženia. O víťazovi však rozhodli až samostatné nájazdy, v nich rozhodol o dánskom víťazstve Storm.