Basketbal

Francúzsky súper vystavil našim dievčatám stopku: Good Angels v Eurolige končia

Basketbalistky Good Angels Košice zostali v tejto euroligovej sezóne na štíte obávaného francúzskeho protivníka z Bourges. Desaťnásobné majsterky Slovenska prehrali v stredajšom treťom stretnutí play-off pod košmi tohto súpera 57:67, v celej sérii 1:2 na zápasy a ďalej nepostúpili.

Ilustračný obrázok k článku Francúzsky súper vystavil našim dievčatám stopku: Good Angels v Eurolige končia

Do deviatej minúty stredajšieho rozhodujúceho zápasu držali Good Angels krok s domácimi, v závere prvej štvrtiny však hráčky Bourges odskočili na 17:12 a získali prvý výraznejší odstup. Ten v druhej desaťminútovke štyrikrát narástol na 9 bodov – postupne bolo 23:14, 28:19, 31:22 a napokon 33:24.

Hostky v prvom polčase premenili iba 9 z 26 streleckých pokusov a stratili 9 lôpt. Nástup do druhej polovice duelu im nevyšiel a pravdepodobne zároveň vzal šancu bojovať o víťazstvo.

Domáce basketbalistky šesťbodovou šnúrou zvýšili na 39:24 v 23. min a v závere tretej štvrtiny bol rozdiel v skóre v ich prospech až 18-bodový – 51:33. Košice však napriek narastajúcemu odstupu nezložili zbrane.

Striedajúca Žirková hrala v poslednej časti zápasu ako zamladi, vzala streleckú zodpovednosť do vlastných rúk a predovšetkým jej pričinením svietil štyri minúty pred koncom na tabuli stav 56:50. Bližšie ako na šesť bodov sa však hostky nedostali, bolo ešte 52:58 z ich pohľadu.

Tango Bourges Basket (Fr.) – Good Angels Košice (SR) 67:57 (17:12, 16:12, 18:12, 16:21)

• konečný výsledok série 2:1, na záverečný turnaj Final Eight postúpilo Bourges

Zdroj: Webnoviny.sk