Alexandra Kolínská Hokej

Gólová doťahovačka v Steelke: Rozladili nás vylúčenia, tvrdí Oremus

Úradujúci slovenský hokejový majster HC Košice vydrel v piatkovom zápase na domácom ľade výhru 3:2 nad Duklou Trenčín. Oceliari dvakrát viedli, no hostia dokázali zakaždým vyrovnať.

Ilustračný obrázok k článku Gólová doťahovačka v Steelke: Rozladili nás vylúčenia, tvrdí Oremus

Domáci už v úvodných minútach hrali v oslabení, keď bol vylúčený Lapšanský, ale hostia ani raz neohrozili brankára Melicherčíka. Košičania tak ako v predchádzajúcich troch domácich stretnutiach hrali veľmi aktívne, po celom klzisku atakovali hráčov súpera a už v 5. minúte využili prečíslenie v útočnom pásme hostí a Jánošík zasunul vyrazený puk do odkrytej časti bránky. Hostia však nerezignovali a v 12. minúte po peknej kombinačnej akcii Stantien z pravej strany prekvapil domáceho gólmana a strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. Domáci sa mohli z následujúceho protiútoku dostať do vedenia, ale Bicek ani na dvakrát nedokázal prekonať Nagya. Potom hrali Košice prvú presilovku, ktorá bola veľmi jalová a nič z nej nevyťažili. V závere mali 95 sekundovú výhodu presilovky 4:3, ale na stave sa nič nezmenilo.

Aj v druhej časti začali domáci mohutným tlakom a už 21. minúte Lapšanský netrafil puk vo výhodnej pozícii pred brankárom hostí. Potom však musel gólman hostí zasahovať po strelách Štrbáka, Bartoša a Rachůnka. Zverenci trénera Petra Oremusa sa napokon dočkali. Výsledkom ich útočnej aktivity bol v 27. minúte gól Lapšanského, lenže neubehla ani minúta a na druhej strane sa strelou z diaľky prezentoval Dudáš a bolo vyrovnané 2:2. V 35. minúte sa po individuálnej akcii dostal do výbornej šance Bartoš, ale Nagy jeho strelu zneškodnil. V záverečných minútach druhého dejstva Košičania doslova drvili svojho súpera, ale nenašli ten správny recept na prekonanie ich brankára.

V záverečnej tretine začali obe mužstvá veľmi opatrne, hráči sa pozorne strážili a útoky sa striedali z jednej strany na druhú, ale bez gólových šancí. Ako prví zavelili do útoku domáci, v 44. minúte sa Lapšanský ocitol sám pred bránkou hostí, ale gólman jeho strelu kryl. O minútu neskôr však strelu Macejku tečoval Hinďoš a puk skončil po tretí raz v trenčianskej bránke. V 50. minúte mohli hostia vyrovnať, keď sa do sóla dostal Melichárek, ale Melicherčíka neprekonal. V záverečných minútach hostia tlačili Košičanov, snažili sa vyrovnať. Dve minúty pred koncom si vyžiadali aj oddychový čas, ale nestihli si zahrať power play.

Hlasy trénerov

Peter Oremus, tréner Košíc: „Veľmi zodpovedne sme sa pripravovali na dnešný zápas, pretože s Trenčínom sme v tejto sezóne odohrali vždy vyrovnané stretnutia. Trochu nás v prvej tretine rozladili vylúčenia, ale hráči sa veľmi rýchlo vzchopili a zápas dotiahli do víťazného konca, čo nás teší. Zisk 12 bodov zo štyroch domácich stretnutí je zásluha celého kolektívu.“

Branislav Jánoš, asistent trénera Trenčína: „Do Košíc sme prišli s tým, že budene vychádzať zo zabezpečenej obrany. Darilo sa nám to, avšak v útoku nám chýbala väčšia agresivita v zakončení. Brankár Nagy nás podržal, čo bolo veľmi dôležité a o víťazstve Košíc rozhodli skúsenosti niektorých hráčov. Myslím si, že diváci videli dobrý hokej.“

HC Košice – Dukla Trenčín 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Jánošík (Češík, Sojčík), 27. Lapšanský (Štrbák, Rachůnek), 45. Hinďoš (Macejko) – 12. Nemec (Hlinka, Melichárek), 28. Dudáš (Koyš, Bokroš)
Rozhodovali: Konc, Štefík – Holienka, Rovenský