Správy

Hasiči naďalej pomáhajú pri odstraňovaní dôsledkov povodní, situácia v Kysaku sa zlepšuje

Povodňová situácia v Kysaku v okrese Košice-okolie sa zlepšuje, hladina vody klesla približne o 30 centimetrov.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči naďalej pomáhajú pri odstraňovaní dôsledkov povodní, situácia v Kysaku sa zlepšuje
Zdroj: HaZZ

Povodňová situácia v Kysaku v okrese Košice-okolie sa zlepšuje, hladina vody klesla približne o 30 centimetrov. Povedal starosta Ľubomír Krajňák s tým, že prognózy sú optimistické.

„Vyšlo slnko, ale s upratovaním musíme počkať, kým voda opadne. Potom budeme odstraňovať aj odplavené protipovodňové vaky. Zatiaľ sme odpratávali konáre stromov z cesty, ktoré tam naplavilo, aby tadiaľ potom mohli prejsť autá. Zaplavené sú ešte tri úseky,“ povedal s tým, že zaplavená je aj dlhodobá obchádzková trasa medzi Kysakom a Veľkou Lodinou vedúca cez osadu Sopotnica.

Pomáhali aj dobrovoľníci

K zabezpečovacím prácam vo veľkej miere prispeli aj dobrovoľníci. „Stavali tiež protipovodňové bariéry. Prišlo asi 50 obyvateľov či chatárov z obce. Čo sa týka dobrovoľných hasičov, tí budú naďalej nápomocní – aj pri odčerpávaní vody. Na nánosy blata budeme využívať vlastnú techniku,“ dodal Krajňák.

Pre obyvateľov zabezpečia veľkokapacitné kontajnery, do ktorých budú môcť vyhadzovať poškodené veci zo svojich domov.

K zaplaveniu približne 50 domov v Kysaku došlo po dlhotrvajúcom daždi. Dôsledkom bolo vybreženia sa Hornádu, k čomu na niekoľkých miestach došlo v noci z utorka (13. 10.) na stredu (14. 10.).

Hasiči naďalej zasahujú pri udalostiach spojených s povodňami, ktoré v uplynulých dňoch postihli aj východné Slovensko.

„Hasiči aktuálne zasahujú v Jasove, v Moldave nad Bodvou aj v Čani, ide o odčerpávanie vody. V Kostoľanoch nad Hornádom ide o evakuáciu. Jeden muž uviazol na odľahlom mieste, voda ho odrezala,“ povedal dispečer Hasičov s tým, že hasiči vyrazili na miesto s člnom.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie