Eva Mikulová Správy

Slovak Training Academy ponúka vrtuľníky na pomoc pri záplavách

Letecký pohľad môže Slovenskému vodohospodárskemu podniku priniesť detailnejšie informácie na analýzu aktuálneho stavu povodia.

Ilustračný obrázok k článku Slovak Training Academy ponúka vrtuľníky na pomoc pri záplavách
Zdroj: STA

Špecializované výcvikové stredisko pre pilotov vrtuľníkov Slovak Training Academy ponúklo Ministerstvu životného prostredia pomocnú ruku vo forme vrtuľníkov, ktoré by mohli bezodplatne monitorovať rozvodnené rieky na východe Slovenska.

Nepriaznivá poveternostná situácia aktuálne spôsobila, že na viacerých tokoch vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity, pri Kysaku sa už začal vylievať Hornád, problémy sú aj na ďalších tokoch.

Chcú spoluprácu

„Letecký pohľad môže Slovenskému vodohospodárskemu podniku, konkrétne Správe povodia Hornádu a Bodvy, priniesť detailnejšie informácie na analýzu aktuálneho stavu povodia. Vďaka pohľadu zhora, dokážu lepšie vyhodnotiť povodňovú situáciu na riekach a prijať potrebné opatrenia tak, aby sa predišlo škodám na majetku ľudí,“ hovorí hovorca STA Dušan Tokarčík.

„Naša spoločnosť je pripravená pomáhať pri živelných pohromách a všade tam kde je potrebné nasadenie leteckej techniky. Vítam otvorenie dialógu s Ministerstvom životného prostredia a verím, že spoločne dokážeme nájsť cestu ako využiť naše vrtuľníky v prospech občanov SR.“ uviedol konateľ spoločnosti STA Lukáš Halás.

Ministerstvo životného prostredia oceňuje ochotu pomôcť a nebráni sa využitiu leteckého prieskumu pod záštitou STA.

O tejto téme by malo Ministerstvo životného prostredia a vedenie spoločnosti STA rokovať najneskôr do konca týždňa. Cieľom stretnutia bude nastaviť dlhodobú spoluprácu pri riešení mimoriadnych situácií.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie