Alexandra Kolínská Hokej

HC Košíce utrpeli v Skalici porážku: V čom vidí chybu tréner Tomko?

V Skalici odohrali košickí hokejisti 24. kolo Tipsport Extraligy. Aktívny vstup do hry sa Oceliarom nevyplatil. Skalickým hokejistom nakoniec podľahli, domov odišli bodovo naprázdno.

Ilustračný obrázok k článku HC Košíce utrpeli v Skalici porážku: V čom vidí chybu tréner Tomko?

Hostia boli od začiatku duelu aktívnejší, no v 5. minúte mohol na druhej strane udrieť Chylo, svoj únik ale nezakončil úspešne. V ďalšom priebehu domáci zrýchlili hru, rovnako tak aj prechod do útočnej tretiny a čoraz častejšie ohrozovali Melicherčíka v bránke Košíc, no k úvodnému gólu to neviedlo.

Záhoráci hrali s majstrom vyrovnanú partiu aj po zmene strán. V 26. minúte mal gól na hokejke Štumpf, svoju príležitosť však nevyužil. V polovici stretnutia sa po zaváhaní domácej defenzívy dostal k puku Jenčík, zblízka nedokázal prekonať pozorného Lipovského. O dve minúty neskôr sa však už skóre menilo, presilovku využil Komínek a prvýkrát rozjasal domáce tribúny. Skaličanov gól povzbudil. Napádali rozohrávku súpera a ich aktivita vyústila aj do druhého presného zásahu. O ten sa postaral v 38. minúte Chylo po súhre so Školiakom. Záver druhej tretiny však nezvládli a Černákova delovka upravila stav skóre na 1:2.

Úvod tretej tretiny patril domácim a už v 42. minúte zvýšil vedenie presnou strelou pod hornú žŕdku Klimek. V nasledujúcich minútach museli domáci čeliť útočným nájazdom oceliarov, no Lipovský držal Skalicu svojimi zákrokmi nad vodou. Košičania napokon úlohu favorita nepotvrdili a zo Záhoria odišli bodovo naprázdno.

Hlasy trénerov

Štefan Mega, tréner Skalice: „Sme radi, že sa nám podarilo doma konečne vyhrať. V úvode duelu sme sa snažili neinkasovať a vyčkávali sme, s čím príde súper. Do bránky sa po dlhšej dobe postavil Lipovský, ktorý prišiel, videl a zvíťazil. Veľmi nám pomohol aj návrat Školiaka. Musím pochváliť celé mužstvo za kolektívny výkon.“
Anton Tomko, tréner Košíc: „Dnes slávila úspech bojovnosť skalických hráčov. My sme mali malátny vstup do zápasu, miestami to vyzeralo veľmi staticky. V druhej tretine sme si povedali, že to treba zmeniť, no dostali sme dva góly z predbránkového priestoru. My sme šance nevyužili, súper sa chytil a zaslúžene zvíťazil.“

HK 36 Hant Skalica – HC Košice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 32. Komínek (Stloukal, Vaškovič), 38. Chylo (Školiak, Méry), 42. Klimek (Jurík, Krejčiřík) – 39. Černák (Sojčík, Bicek)
Rozhodovali: Stanko – Tvrdoň, Výleta
Vylúčení: 4:3
Presilovky: 1:1
Oslabenia: 0:0
753 divákov

Zostavy hráčov

HK 36 Hant Skalica: Lipovský – Gründling, Jankovič, Horváth, Drtina, Krejčiřík, Nechala, Pavešic – Komínek, Stloukal, Vaškovič – Chylo, Školiak, Méry – Klimek, Štumpf, Jurík – Šimíček, Lantoš, Bene
HC Košice: Melicherčík – Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Cebák, Jánošík, Macejko, Šeda – Lapšanský, Bartoš, Jenčík – Suja, Češík, Sojčík – Bicek, Hrnka, Bartánus – Hinďoš, Chovan, Stupka