Hokej Šport

HC Košice v ďalšom dueli s Ladislavom Nagyom: Disciplinárka vyhovela odvolaniu

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) vyhovela odvolaniu Ladislava Nagya voči trestu z 14. novembra tohto roku. Skúsený útočník tak bude môcť nastúpiť za HC Košice už vo štvrtkovom dueli proti HK Orange 20.

Ilustračný obrázok k článku HC Košice v ďalšom dueli s Ladislavom Nagyom: Disciplinárka vyhovela odvolaniu
4
Galéria
Zdroj: TASR

Nagy pôvodne dostal za incident v stretnutí na ľade Martina osemzápasový dištanc. Po zaplatení pokuty 300 eur a 70 eur správnych poplatkov požiadal po odpykaní si polovice trestu o prekvalifikovanie svojho skutku.

„Disciplinárna komisia po zvážení argumentov disciplinárne postihnutého hráča jeho žiadosti vyhovela, pretože pre takéto rozhodnutie sú splnené všetky formálne aj materiálne podmienky. Disciplinárna komisia zaujala názor, že časť trestu, ktorú doteraz disciplinárne postihnutý hráč vykonal, je dostatočnou zárukou toho, že v budúcnosti sa hráč obdobného konania vyvaruje. Disciplinárna komisia disciplinárne postihnutého hráča upovedomuje, že ak sa v uloženej skúšobnej dobe troch mesiacov previní tak, že mu za jeho nové previnenie bude uložený nepodmienečný trest, vykoná s týmto novým trestom aj zvyšok podmienečne odloženého trestu,“ píše sa v stanovisku DK zverejnenom na webe SZĽH.

Najlepšiemu strelcovi Tipsport ligy sa nepáčilo vlastné vylúčenie v tretej tretine spomenutého súboja za hru s vysokou hokejkou a po protestoch dostal od rozhodcov trest v hre.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM