Alexandra Kolínská Hokej

HC Košice v Steel Aréne opäť zabodovali: Žilina odišla domov bez gólu

Košickí hokejisti boli aktívni od začiatku hry, skóre otvorili napriek oslabeniu. Žilinčanom nedali šancu ani na jediný gól a tak si Oceliari zo zápasu odnášajú zaslúžené body.

Ilustračný obrázok k článku HC Košice v Steel Aréne opäť zabodovali: Žilina odišla domov bez gólu

Košičania sa už po 93 sekundách od úvodného buly museli brániť. Na trestnú lavicu si sadol Hrnka a domáci sa vo štvorici nielenže bez problémov ubránili, navyše otvorili skóre. V 3. minúte si Lapšanský v prečíslení vymenil puk s Rachůnkom a prekonal brankára Cibuľu – 1:0. Ešte v tom istom oslabení pohrozil aj Bartánus, jeho strelecký pokus však dokázala defenzíva hostí včas zlikvidovať. Žilina sa otriasla až po polovici úvodnej tretiny a v 12. minúte mohli vyrovnať. V dobrých palebných pozíciách sa viackrát ocitol Valášek, ale pozorného Melicherčíka neprekonal. V závere prvej časti ešte mohlo zvýšiť vedenie Bartoš s Bicekom, Cibuľovu bránku však nedobyli.

Po zmene strán sa o slovo prihlásili „vlci“. Domáca obrana zabudla medzi kruhmi na Krajčiho, ktorý po prihrávke ihneď zakončil, no Melicherčík si s jeho tvrdou strelou poradil. Diváci v Steel aréne sa ďalšieho gólového momentu dočkali až v 28. minúte, keď sa ujala Spilarova strela z ľavého kruhu do horných poschodí bránky. „Ocelari“ týmto presným zásahom výraznejšie otupili silu hostí a hneď po ňom sa mohli radovať aj tretíkrát. Najskôr zmätky žilinskej defenzívy nepotrestal Jenčík, následne neskóroval v prečíslení ani Bartánus. Majster sa upokojil napokon až v 34. minúte, Cibuľa sa nestihol po zákroku a fyzickom súboji v bránkovisku zorientovať a do odkrytej bránky poslal puk Spilar. Za hostí mohol v závere tretiny korigovať Procházka a po ňom v oslabení aj Drábek, ale ani jeho bekhend medzi tri košické žŕdky nezapadol.

Úvod tretej tretiny už patril domácim a po vystupňovaní tlaku strelili štvrtý gól v 45. minúte. Nekompromisným zakončením sa v presilovke prezentoval Černák a definitívne zlomil žilinský odpor. Do konca zápasu sa už veľa toho neudialo, a tak si Košice pod vedením trénerskej dvojice Peter Oremus – Roman Šimíček pripísali druhý triumf v rade.

Hlasy trénerov

Roman Šimíček, asistent trénera HC Košice: „Pre nás to bol dôležitý zápas. Bol druhý v poradí zo štyroch na domácom ľade. Hráči splnili taktické pokyny, napádali hostí, boli agresívni. Len škoda, že nevyužili viac presiloviek. Naše víťazstvo by tak bolo ešte výraznejšie.“

Martin Groma, asistent Žiliny: „Košice predviedli veľmi dobrý výkon. Hrali aktívne, vyhrávali osobné súboje a tým nás dostali pod tlak. O zápase rozhodla naša nedisciplinovanosť, veď sme mali až deväť vylúčených hráčov. A na takéhoto súpera to nemôže platiť.“

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 3. Lapšanský (Rachůnek), 28. Spilar (Štrbák, Jenčík), 34. Spilar (Jenčík, Bartoš), 45. Černák (Bartánus, Rachůnek).
Rozhodovali: Orolin – Jobbágy, Smrek
Vylúčení: 3:9 navyše Ďurkech (Žilina) 10 min za nešportové správanie
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 1:0