Adam Stečák Rôzne

HLASUJTE: Vitajte v centre Košíc: Historické skvosty zívajú prázdnotou. Ktoré kazia imidž?

Sú v centre mesta a mali by vyzerať ukážkovo! V každom meste sa ale nájdu budovy, ktoré sú opustené, alebo svojím výzorom pôsobia odpudivo. Výnimkou nie sú ani Košice.

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Vitajte v centre Košíc: Historické skvosty zívajú prázdnotou. Ktoré kazia imidž?
14
Galéria
Zdroj: Adam Stečák

Košice sú bezpochyby krásne mesto. Avšak centrum našej metropoly východu doslova špatia známe budovy, do ktorých sa zahryzol zub času. Legendárny Prior, vychýrená Aida či budova, ktorá obúvala Košičanov dlhé desaťročia. Vedľajšie uličky v centre mesta majú svoje „strašidlá.“ Vybrali sme zopár budov, ktoré si tento titul zaslúžia.

Budova bývalého Tesca na Hlavnej ulici je opustená už pár mesiacov. Samotná stavba niekdajšieho obchodného domu Prior je neodmysliteľnou súčasťou pešej zóny už vyše 50 rokov. Svoje brány zavrela v polovici apríla minulého roka. Pýtali sme sa, aký osud ju čaká.

O niekoľko stoviek metrov ďalej stojí opustená výšková budova bývalého Daňového úradu na Garbiarskej ulici, ktorá je vyhľadávaným miesto pre zvedavcov či umelcov. Budova je momentálne prázdna a čaká na plánovanú rekonštrukciu.

Bočná ulica v centre Košíc pôsobí dosť nenápadne. Ulica je známa dobrými podnikmi, no aj tu sa nachádza budova, ktorej výzor nie je lákavý.

Starší Košičania si určite pamätajú na dlhé rady ľudí a detí pred Aidou na Poštovej ulici v 80. rokoch. Zachoval sa starý nápis. Ulička je frekventovaná a návštevníci sa dnes dívajú na popísanú fasádu, pred ktorou na schodoch posedávajú bezdomovci. Legendárna cukráreň a zmrzlináreň dnes sídli na Hlavnej č. 44 na prízemí od roku 1990 a má po meste aj ďalšie prevádzky.

Podobne dopadla aj budova bývalého Domu obuvi na Hlavnej ulici, ktorá obúvala Košičanov dlhé desaťročia. Lukratívne miesto už pár rokov chátra prázdnotou. Okrem topánok v nej mal svoju prevádzku aj obchodný reťazec Billa či rôzne obchody s oblečením.

Škoda, že o lukratívne budovy, ktoré majú svoju historickú stopu a pamäť, sa súkromní vlastníci nestarajú. Košice rozhodne majú čo ukázať!

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Strašidelné budovy Košice
14
Galéria
Zdroj: Adam Stečák
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM