Eva Mikulová Rôzne

Hlasujte za vaše najobľúbenejšie košické kúpalisko

Ktoré košické kúpalisko je vaše najobľúbenejšie? Rozhodnite hlasovaním, kde sa vám najlepšie kúpe a oddychuje počas leta.

Ilustračný obrázok k článku Hlasujte za vaše najobľúbenejšie košické kúpalisko
14
Galéria

Uplynulý víkend bol slnečný a horúci a teplé letné počasie má vydržať po celý týždeň. Ak sa teplota vyšplhá nad 30 stupňov Celzia, je najpríjemnejšie stráviť voľný čas pri vode. V Košiciach máme k dispozícií tri kúpaliská, ktoré v týchto dňoch doslova „praskajú vo švíkoch.“

Zahlasujte za svoje najobľúbenejšie a môžete v komentároch napísať aj čo sa vám na konkrétnom kúpalisku najviac páči alebo nepáči.

Mestské kúpalisko v Mestskom parku

Návštevníci oceňujú, že je v blízkosti centra mesta. K dispozícií máte nerezový plavecký 50 metrový bazén a prepojený neplavecký bazén s detským bazénom a atrakciami pre deti. V areáli je zóna s občerstvením aj plážový bar pri výdajni lehátok.

Otvorené je denne od 9,00 do 19,00 hodiny

Pre plavcov je ranné plávanie cez pracovné dni od 7,30 hod. do 9:00 hod.

Vstupné: Dospelý denný 4,50 € Detský denný 3,50 € Dospelý zľavnený po 15 hod. 3,50 € Detský zľavnený po 15 hod. 2,50 €

Červená hviezda

Kúpalisko Červená hviezda je národnou kultúrnou pamiatkou. Je zapísané v Ústrednom zozname Pamiatkového fondu SR. Areál bol postavený v rokoch 1935 až 1936. Patrí k významným slovenským medzivojnovým stavbám z obdobia funkcionalizmu. Od roku 2008 kúpalisko chátralo.

Rekonštruovať sa areál začal v roku 2015. Náročná prestavba musela zachovať autenticitu architektonického diela legendárneho kúpaliska.

Pôvodné bazény pre plavcov, neplavcov aj detský bazén boli obnovené a pribudol aj nový bazén na vodné pólo – hypermoderný, nerezový. Dá sa priečne rozdeliť, zväčšiť, zmenšiť a pri väčších zápasoch je možné tu uložiť mobilnú tribúnu. Vodnopólový bazén je nekrytý, no s možnosťou vyhrievania vody v prípade potreby.

Otvorené denne od 9,00 do 19,00 hodiny.

Vstupné: Dospelý celodenný 5 € Detský celodenný 4 € Dospelý zľavnený po 15 hod. 4 € Detský zľavnený po 15 hod. 3 €

Kúpalisko Ryba

Zdrojom vody pre naplnenie bazénov sú studne nad areálom. Zo studní je voda čerpaná ponornými čerpadlami a privádzaná potrubím do areálu bazénov. Teplota vody v bazénoch je najmenej 18°C, v plaveckom bazéne neprekročí 26°C, v rekreačnom 28°C a v detskom 30°C. Trikrát za deň sa sleduje teplota vody v bazénoch.

K dispozícií je plavecký bazén, rekreačný bazén a detský bazén.

Otvorené denne od 9,00 do 19,00 hodiny.

Vstupné: Celodenný dospelý – 4 eur Celodenný detský – 3 eur Zľava po 14,00 hodine: Dospelý – 3,20 eur Detský – 2,50 eur

Ktoré košické kúpalisko je podľa vás najlepšie?

Košické kúpaliská
14
Galéria
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie