Lenka Fedorová Hokej

Hokejové majstrovstvá SR veteránov predo dvermi. Na koho narazia Košičania v skupine?

Na dvere klope ďalší veľký hokejový sviatok. Na Liptove si zmeria sily osmička tímov veteránov. Nebudú chýbať ani hráči košickí oceliari!

Ilustračný obrázok k článku Hokejové majstrovstvá SR veteránov predo dvermi. Na koho narazia Košičania v skupine?
Zdroj: TASR

Dve hokejové haly v Liptovskom Mikuláši budú počas najbližšieho víkendu dejiskom majstrovstiev Slovenska veteránov. Na turnaji sa zúčastnia výbery ôsmich miest, pričom titul obhajujú hráči Nitry. Podobne ako v roku 2016, aj teraz sa majstrovstvá Slovenska veteránov odohrajú počas februárovej reprezentačnej prestávky.

Podujatie sa koná v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja a podobne ako vlani, aj tentoraz sa na ľade predstaví mnoho bývalých reprezentantov.

Najväčším ťahákom mal byť štart Ľubomíra Višňovského v tíme Topoľčian, no bývalý zadák sa napokon v Mikuláši nepredstaví.

„Aj tak sa však diváci môžu tešiť na zaujímavé mená. V drese obhajcov titulu z Nitry nebudú chýbať Tomáš Chrenko či Miroslav Štefanka, za Zvolen budú hrať bratranci Čierni či Andrej Podkonický, Košice prídu s Veselovským, Vorobelom či Stašom a silné mužstvo určite poskladá aj Trenčín, v ktorého drese by nemali chýbať Sekeráš, Pardavý či Jánoš,“ uviedol Piontek.

Jediným kritériom účasti hráčov bol rok narodenia. Na M-SR veteránov sa môžu zúčastniť všetci hráči, aj aktívni, ktorí sú narodení pred rokom 1978 vrátane. Výnimku tvoria iba brankári. Dejiskom podujatia budú JL aréna a SE aréna v Liptovskom Mikuláši.

Národný šampionát štartuje zápasmi v skupinách v piatok od 13:15 hod., finálové vyvrcholenie je na programe v nedeľu od 14:00.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM