Veronika Hunyadiová Rôzne

Jarné prázdniny sa začali: TIPY, ako sa nenudiť v Košiciach a okolí

Žiaci na východnom Slovensku si užijú jarné prázdniny ako prví. Čo všetko môžu zažiť v Košiciach?

Ilustračný obrázok k článku Jarné prázdniny sa začali: TIPY, ako sa nenudiť v Košiciach a okolí
Zdroj: Detská železnica Košice , Facebook.com/Steelpark - Park vedy , TASR/František Iván

Lyžovanie na Jahodnej

V najbližšom lyžiarskom stredisku pri Košiciach, na Jahodnej, majú stále dobré snehové podmienky. Zalyžovať si tu môžete počas prázdnin a cez víkendy od 8.00 do 16.00 hod. alebo počas večerného lyžovania od 17.00 do 21.00 hod. Stredisko hlási 40 – 60 centimetrov snehu a v prevádzke je päť vlekov. Fungujú v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní).

Výlet na Kojšovskú hoľu

Na prázdninový výlet sa môžete vybrať neďaleko Košíc na Kojšovskú hoľu. Oplatí sa tam ísť len tak na výlet, ktorý je pri dobrom počasí spojený s krásnymi výhľadmi, alebo za športom. V prípade, že to snehové podmienky dovolia, môžete si zabežkovať na upravených tratiach. Ak chcete ísť na Kojšovku pešo, z obce Zlatá Idka, z parkoviska na začiatku cesty, je to asi sedem kilometrov. Po tom, čo dorazíte k chate Erika sa na vrchol Kojšovskej hole dostanete asi za 20 minút.

Hore k chate Erika vás ale vyvezie aj skibus. Počas prázdnin (21. – 25. 2.) premáva na Kojšovku v časoch 8.30, 9.30, 10.30, 11.30, 12.30 hod. a naspäť ide v celú hodinu od 9.00 do 14.00 hod. Jednosmerný lístok stojí 2 eurá, kapacita skibusu je 18 osôb. Lístky na konkrétny čas si môžete kúpiť aj vopred online TU.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM