Lenka Fedorová Rôzne

Jarný oddych, ktorý vám dobije baterky: 5 miest v Košiciach a okolí, kde si prídete na svoje

Jar to na nás tento rok rozbalila poriadne zhurta. Teplé dni a prebúdzajúca sa príroda nás lákajú von spomedzi štyroch stien. Užite si toto krásne obdobie roka plnými dúškami a inšpirujte sa našimi piatimi tipmi.

Ilustračný obrázok k článku Jarný oddych, ktorý vám dobije baterky: 5 miest v Košiciach a okolí, kde si prídete na svoje
Zdroj: TASR

Herliansky gejzír

V obci Herľany, neďaleko Košíc sídli národná prírodná pamiatka Herliansky gejzír. Ten sprevádza každých cca 34–36 hodín erupcia. Herliansky gejzír je prírodný ukaz, ktorý je aktivovaný ľudskou činnosťou, no jeho samotná činnosť je ovplyvňovaná prírodou. Ak sa rozhodnete vidieť erupciu gejzíru na vlastné oči, buďte trpezliví. Predpokladaný čas erupcie sa môže posunúť, no erupcia môže nastať aj skôr. Ak vyčkáte, čaká vás 25 minúť jedinečného zážitku.

Bankov

Bankov a Anička sú miesta, ktoré sú Košičanmi na oddych, šport i zábavu najviac vyhľadávané. Sú ľahko dostupné autom i autobusom. Na Alpinku premáva aj detská železnica, na ktorú nasadnete v Čermeli. Príjemný areál vám ponúka možnosť zahrať si aj golf.

Jasov

Neďaleko Košíc môžete pocítiť poriadnu dávku histórie. Kláštor, ktorý tam v tej dobe postavili, bol neskôr počas tatárskych vpádov vypálený. Dnes tam môžete nájsť kláštor z 18. storočia. Obec z 12. storočia sa tak môže popýšiť najkrajšou neskorobarokovou stavbou na Slovensku. Okrem toho určite nevynechajte návštevu Jasovskej jaskyne. V jaskyni sa našli stopy po neolitickom i eneolitickom osídlení, čoho dôkazom sú nájdené archeologické pamiatky z mladšej i neskorej doby bronzovej.

Bukovec

Pri obci Bukovec leži vodná nádrž s rovnomenným názvom. Na jar je príjemným miestom relaxu, ideálnym na prechádzku a nasávanie energie po namáhavom dni či týždni. Bukovec je vyhľadávanou lokalitou vodných športov či rybolovu.

Vyhliadková veža a Košický hrad

S príchodom jari začína aj turistická sezóna. Prechádzka prírodou, v ktorej stojí Vyhliadková veža láka oddýchnuť si od bežných povinností najmä počas teplejšej časti roka. Veža je veľkorysá v tom, že za nenáročnú prechádzku, ktorú zvládne aj menej náruživý turista, ponúkne naozaj skvostný výhľad. Na vrchu sa pred vami rozprestrie pohľad takmer na celé mesto. Nie darmo je cesta na vežu aj psím rajom. Váš štvornohý miláčik dlhšie venčenie ďaleko od ruchu áut určite ocení. Do konca apríla ju môžete navštíviť počas víkendov v čase od 10:00 do 17:00.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie