Kultúra

K letu patria aj hudobné festivaly: Júlový program, ktorý vás nasmeruje na ten správny žáner

Leto má svoje čaro, vychutnávajú si ho deti, juniori aj dospeláci. Kedy a kam sa v júli vybrať na zábavu pod šírim nebom?

Ilustračný obrázok k článku K letu patria aj hudobné festivaly: Júlový program, ktorý vás nasmeruje na ten správny žáner
Zdroj: Pixabay.com

Vrbové pri Piešťanoch bude v sobotu 6. júla miestom 13. ročníka festivalu Vrbovské Vetry. Program otvoria filmové melódie v podaní kapely Feelme, vystúpia skupiny Buty, Vrbovskí Víťazi, Banda, Karpatské Chrbáty, ktoré pokrstia album výberu zo svojej celoživotnej tvorby, Le Payaco, David Koller, Slobodná Európa a Chiki Liki Tu-A. Súčasťou festivalu sú tradičné „športové“ disciplíny ako Dostihy na húpacích konoch Velká Vrbovská, Plastová megalukostrelba či automobilové preteky Formula Nula.

Pohodička Pohoda

Letisko v Trenčíne privíta 11. až 13. júla festival Pohoda. Toto multižánrové podujatie, ktoré organizáciou aj službami pre návštevníkov prevyšuje ostatné podujatia na Slovensku, si zapíše už 23. ročník.

Hudobný program tvorí vyše 120 umelcov a kapiel z 31 krajín sveta. Hviezdou prvej veľkosti bude Liam Gallagher z bývalých Oasis. Ďalšími umelcami na Pohode budú Lykke Li, The Roots, Skepta, The 1975, Charlotte Gainsbourg, Mac DeMarco, Lianne La Havas, Mura Masa, Michael Kiwanuka, Death Grips, Jeff Mills, Lola Marsh, Morgan Heritage či Little Big.

Legendy na pódiu

12-hodinový set elektronickej hudby, desiatky DJ-ov zo slovenskej ale aj zahraničnej scény, špičková gastro zóna, atrakcie či komponovanie hymny! Aj takýto bude 18. ročník FREE SUMMER 13. júla o 15:00 hod. v Multihale Košice.

FourTune Festival sa na vás chystá opäť! Toto leto otvorí svoje brány opevnený kláštor Bzovík (neďaleko Krupiny) a to 12. – 14. júla. Čaká vás víkend plný hudby, zábavy, relaxu a v neposlednom rade charitatívnej pomoci Občianskemu združeniu Liga za duševné zdravie. Môžete sa tešiť na viac než 40 európskych DJov z oblasti elektronickej hud­by.

Summer Domaša Fest 2019 štartuje počas dvoch dní 12. – 13. júla.Miesto: Vodná Nádrž Domaša – Valkov – Autokemp Tíšava.

Dátum sobota 13. júla si vybrala aj v súčasnosti najúspešnejšia slovenská skupina IMT Smile. Po minuloročnom úspechu odohrajú špeciálny koncert v amfiteátri Východná.

O koncert bol medzi fanúšikmi veľký záujem a je už niekoľko dní vypredaný. Bude to jedno z mála slovenských vystúpení Ivana Táslera a jeho kapely počas leta na Slovensku.

Známe mená českej a slovenskej scény privíta najväčší česko-slovenský festival Cibula Fest. Na letisku v Holíči v termíne 18. až 20. júla sa predstavia Kryštof, Kali, Polemic, IneKafe, Mandrage, Smola a Hrušky či Gladiator, nebudú chýbať ani hudobné legendy Peter Nagy či Dalibor Janda.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM