Eva Mikulová Správy

Kamenné kino Úsmev je otvorené, i keď s obmedzenou kapacitou divákov

Vstupenky si diváci môžu kúpiť online alebo v pokladni. Samozrejmosťou je možnosť platba bezkontaktne kartou.

Ilustračný obrázok k článku Kamenné kino Úsmev je otvorené, i keď s obmedzenou kapacitou divákov
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Jediným košickým kinom, ktoré po uvoľnení opatrení otvára svoje brány pre divákov je kino Úsmev. Prvých divákov privítali v štvrtok 21. mája.

Odstupy a dezinfekcia

Ako nám povedal riaditeľ kina Lukáš Berberich, na otvorenie sa pripravili podľa usmernení, ktoré vydal hlavný hygienik a krízový štáb: „Sedadlá kde si diváci môžu sadnúť sú označené podľa predpísaných dvojmetrových rozostupov. Po každom premietaní prebehne dezinfekcia kinosály a vetranie priestorov. Samozrejmosťou je dezinfekcia toaliet každú hodinu. Tiež sme museli pristúpiť k používaniu samostatného vchodu pre návštevníkov kina, aby sme ich oddelili od návštevníkov kaviarne.“ 

Kino pri súčasných opatreniach disponuje kapacitou 22 miest, ale ak prídu diváci ako rodina, alebo parteri, ktorí môžu sedieť vedľa seba, tak bude kapacita o niečo väčšia.

Za normálnych okolností je kapacita až 300 miest. „Tieto opatrenia sú v podstate v praxi nepraktizovateľné a ekonomicky sú skôr kontraproduktívne. My sme sa rozhodli otvoriť jedine z dôvodu toho, že ako kamenné kino vieme minimalizovať náklady na jeho prevádzku a jednoducho chceme premietať ak sa to čo i len trochu dá,“ dodáva L. Berbedich.

Vstupenky do kina si diváci môžu kúpiť online alebo v pokladni. Samozrejmosťou je i platba bezkontaktne kartou.

Zatiaľ premietajú dva krát denne vo večerných časoch a diváci uvidia filmy z obdobia kedy trh prerušila kríza.

Riaditeľ L. Berbedich tiež prezradil čo plánujú okrem premietania. „Pri takýchto opatreniach a kapacite nemá ekonomický zmysel nič organizovať. Veríme, že sa situácia čo najskôr priblíži k normálu. V lete by sme sa však chceli viac zamerať na outdoorove premietania a letné kino, ktoré bude prijateľnejšie aj pre divákov.“ 

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie