Krimi

Košičan BRUTÁLNE zmlátil priateľku: Skončila s ŤAŽKÝMI zraneniami v nemocnici

Košičan mal svoju priateľku udierať takou silou, že ju odhodilo do vedľajšej miestnosti. S ťažkými zraneniami ju hospitalizovali v nemocnici.

Ilustračný obrázok k článku Košičan BRUTÁLNE zmlátil priateľku: Skončila s ŤAŽKÝMI zraneniami v nemocnici
Zdroj: TASR/František Iván , Pexels.com

Zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaného závažnejším spôsobom konania polícia obvinila 54-ročného muža z Košíc. Ten podľa doterajšieho vyšetrovania pred pár dňami surovo fyzicky napadol svoju 24-ročnú priateľku v rodinnom dome, kde spolu žili v jednej z obcí v okrese Košice-okolie. Informovala o tom v piatok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Brutálna bitka

Brutálnemu útoku podľa polície predchádzala slovná hádka a „asistoval“ aj alkohol. „Obvinený muž svoju priateľku udieral do rôznych častí tela, a to takou intenzitou, že mladú ženu odhodilo až do vedľajšej miestnosti a narazila do dverí vedúcich do špajze. Podľa predbežnej lekárskej správy mladá žena pri útoku utrpela ťažké zranenia a je hospitalizovaná v nemocnici,“ uviedla hovorkyňa.

Hrozí mu 12 rokov za mrežami

Polícia podľa jej slov ihneď, ako sa o skutku dozvedela, podozrivého muža obmedzila na osobnej slobode a ten putoval do cely policajného zaistenia. Miesto udalosti polícia dôkladne zadokumentovala a zaistila stopy, ktoré už skúmajú experti.

Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi podnet na vzatie obvineného do väzby, ktorý sudca akceptoval. „Obvinenému mužovi za tento zločin spáchaný surovým spôsobom a na chránenej osobe po dokázaní viny hrozí až 12 rokov vo väzení. Stíhaný je väzobne,“ konštatovala Mésarová.

Vzhľadom na citlivosť prípadu polícia neuvádza konkrétny názov obce, kde k udalosti došlo.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

POLÍCIA NETOLERUJE DOMÁCE NÁSILIE: MUŽ SUROVO DOBIL SVOJU PRIATEĽKU, JE OBVINENÝ A UŽ AJ VO VÄZBE Vyšetrovateľ z...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, July 28, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM