Správy

Košičania boli zo špinavej vody na plavárni zhrození: Sú už známe výsledky rozboru!

Mikrobiologické výsledky vody z bazéna v Mestskej krytej plavárni (MKP) v Košiciach sú známe. Boli obavy o je závadnosti oprávnené?

Ilustračný obrázok k článku Košičania boli zo špinavej vody na plavárni zhrození: Sú už známe výsledky rozboru!
6
Galéria

Mikrobiologické výsledky vody z bazéna v Mestskej krytej plavárni (MKP) v Košiciach sú v poriadku. Pre TASR to v pondelok povedal jej riaditeľ Vladimír Hlivák s odvolaním sa na rozbory hygienikov po tom, ako vodnopólový klub ŠG Olympia Košice na sociálnej sieti zverejnil informácií o zdravotných problémoch niektorých hráčok – pripisoval ich zlej kvalite vody. Plaváreň tieto tvrdenia odmieta.

Podľa Hliváka kvalitu a neškodnosť bazénovej vody potvrdzujú mikrobiologické a chemické rozbory. „Informácie o údajných zdravotných problémoch detí zo športových klubov ako dôsledok kvality vody v bazéne neboli nikým potvrdené,“ uvádza košická mestská časť Staré Mesto, ktorá plaváreň vlastní.

MKP bola z technických príčin zatvorená od nedele 19. januára do pondelka 20. januára, otvorili ju v utorok (21. 1.) ráno. „Pred otvorením bola kvalita vody konzultovaná s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach, ktorého zodpovední pracovníci boli odobrať vzorky vody a osobne potvrdiť jej vyhovujúcu kvalitu v zmysle vyhlášky,“ povedal Hlivák s tým, že v MKP raz ročne robia pravidelnú hygienickú odstávku. Počas nej dochádza aj k vypusteniu bazénov a čisteniu bazénového telesa.

„Naposledy bola voda v bazéne vymenená v roku 2019. Aj v roku 2020 plánujeme odstávku počas veľkonočných sviatkov,“ informoval.

Vodnopólový klub, ktorého hráčky trénujú v bazéne MKP, sa uplynulý týždeň na sociálnej sieti viackrát vyjadril, že niektoré z hráčok trpia infekciou kože či zápalom očí. Tréningy na plavárni dočasne zrušili. K neprirodzenému sfarbeniu vody podľa jeho slov nedošlo prvýkrát.

Vizualizácia krytej plavárne v KE
6
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie