V šlágri kola hostili oceliari tím z Nitry. Zápas patril jasne domácim Košičanom do stavu 4:1, no odvtedy sa presadili už iba Nitrania. Tí dokázali zdramatizovať zápas, keď sa na Košice dotiahli na rozdiel jedného gólu. Pri hre bez brankára v samom závere sa už na stave nič nezmenilo.

Ilustračný obrázok k článku Košičania potvrdili svoje postavenie v tabuľke: Zdolaná Nitra odchádza po dramatickom boji bez bodu

Od úvodných minút sa oba tímy zamerali na pozornú obranu a aj preto sa do prvej šance dostal hosťujúci Michal Novák až v 7. minúte, ktorý však z dobrej pozície počas presilovky brankára Hyláka neprekonal. Potom prišli chvíle domáceho tímu. Najskôr v 8. minúte po ideálnej prihrávke Sojčíka otvoril skóre Marcinko a o minútu nato doťukol zblízka puk do odkrytej časti bránky hostí Hrnka a domáci viedli 2:0. Hostia však nerezignovali, naďalej pokračovali v rýchlej a kombinačnej hre, ktorej ale chýbalo zakončenie. Až v 13. minúte, kedy hrali druhú presilovku, obranca Ordzovenský po prihrávke Stümpela znížil – 1:2. Skóre sa opäť menilo v 17. minúte, keď po 47 sekundách zvýšil Jenčík počas prvej presilovky domácich na 3:1.

Druhú časť hry začali domáci presilovkou, z ktorej však nič nevyťažili. Až v 24. minúte trafili do čierneho, keď Hinďoš zúžitkoval prihrávku spoza brány a pomedzi Kristanove betóny zvýšil na 4:1. To slovinský brankár nevydržal a vystriedal ho Zima. O minútu neskôr na druhej strane Marcinko neustrážil prenikajúceho Segľu a ten poľahky znížil. Košičania potom prepli na vyššie obrátky, jednu šancu striedali za druhou, avšak bez gólového efektu.

V záverečnej tretine obe mužstvá zvýšili tempo hry. Útoky sa striedali ako na jednej, tak na druhej strane, ale bez zakončenia. Až v 51. minúte sa z pravej strany odhodlal hosťujúci Ručkay, Hylák však jeho strelu vyrazil. O minútu neskôr fauloval Cebák v gólovej šanci Lukáša Nováka a ten z trestného strieľania znížil na 3:4. Hostia sa snažili následne o vyrovnanie a 43 sekúnd pred koncom aj pri hre bez brankára, no na stave sa už nič nezmenilo.

Hlasy trénerov:

Anton Tomko, tréner Košíc: „Zápas sa niesol v našej réžii a ešte za stavu 4:1 sme mali šance na to, aby sme súpera dorazili. Nepodarilo sa nám to. V závere sme robili zbytočné chyby a Nitra síce znížila na rozdiel gólu, ale napokon sme radi, že sme jej odskočili v tabuľke o ďalšie tri body.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Aby sme v Košiciach dosiahli dobrý výsledok, museli by sme hrať naplno už od prvej minúty. Naši hráči sa však dostali do tempa až za nepriaznivého stavu 1:4, a to bolo príliš neskoro.“

HC Košice – HK Nitra 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Góly: 8. Marcinko, 9. Hrnka, 17. Jenčík, 24. Hinďoš – 14. Ordzovenský, 25. Segľa, 52. L. Novák (tr. strieľanie). Vylúčenia: 6:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Mi. Novák – Holienka, Valach, 4127 divákov