Marcel Mojžiš Rôzne

Košičanky vo finále prestížnej súťaže krásy: Noémi a Dária zabojujú o korunku Miss Universe

Medzi 12 najkrajšími ženami Slovenska sú aj dve krásky z Košíc. Dievčatá to až do finále nebudú mať ľahké. Sú pred nimi dlhé týždne tvrdej driny, absolvujú niekoľko sústredení, počas ktorých budú pracovať nielen na sebe, ale aj na finálovom programe.

Ilustračný obrázok k článku Košičanky vo finále prestížnej súťaže krásy: Noémi a Dária zabojujú o korunku Miss Universe
Zdroj: Webnoviny.sk

Organizátori súťaže Miss Universe SR 2014 prezradili mená finálovej dvanástky, ktoré vybrali spomedzi 21 semifinalistiek. Všetky dievčatá absolvovali prípravný program v jednom z trnavských hotelov. Do finále postúpili dve Košičanky, s číslom 5 Noémi Kovácsová (21) a druhou kráskou je finalistka s číslom 7 Dária Fabrici (20).

Pod odborným dohľadom Miroslavy Kysuckej a Dagmar Kolesárovej nacvičovali prehliadkové choreografie či pódiové tance, absolvovali aj kondičnú prípravu. Pre inšpiráciu si počas sústredenia pozreli aj záznamy finálových večerov uplynulých ročníkov. „Rovnako, ako po minulé roky, ani teraz to nebolo jednoduché. Ako som už konštatovala po poslednom kastingu, úroveň dievčat sa zvyšuje. Myslím si, že tento rok sa nám podarilo vybrať tak rozmanitú dvanástku, že to finálová porota vôbec nebude mať ľahké. Vyhrá však tá najkrajšia a najlepšie pripravená,“ uviedla riaditeľka súťaže Silvia Lakatošová.

Kým sa finalistky predstavia verejnosti počas priameho prenosu, čakajú ich ešte ďalšie prípravy. „Dievčatá to až do finále nebudú mať ľahké. Sú pred nimi dlhé týždne tvrdej driny, absolvujú niekoľko sústredení, počas ktorých budú pracovať nielen na sebe, ale i na finálovom programe,“ dodala Lakatošová.

Miss universe 2014 finále
13
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM