Adam Stečák Hokej Šport

Košice doma zvíťazili po predĺžení nad Budapešťou, FOTO

V 19. kole Tipsport ligy privítali Košice v Steel Aréne mužstvo Budapešte, ktorá od úvodu predvádzala dobrý výkon.

Ilustračný obrázok k článku Košice doma zvíťazili po predĺžení nad Budapešťou, FOTO
14
Zdroj: Adam Stečák

MAC Újbuda 5:4 pp (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 20. Rapáč (Klhůfek, Chovan), 31. Chovan (Belluš, Růžička), 33. Chovan (Čížek), 44. Milý (Růžička), 63. Belluš – 13. Terbócs (Pitt), 25. Langkow (Orbán, Macaulay), 32. Sofron (Stretch, Terbócs), 58. Mcnally (Macaulay, Orbán). Rozhodovali: Snášel, Valach – Smrek, Šoltés, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 4259 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Košarišťan – Čížek, Růžička, Michalčin, Koch, Bučko, Repe, Cibák – Rapáč, Skokan, Klhůfek – Belluš, Chovan, Eliáš – Suja, Bortňák, Jokeľ – Milý, Vrábeľ, Hrabčák
MAC Budapešť: Halász – Garát, Carlisle, McNally, Macaulay, Pozsgai, Fejes, Bugár, Schlekmann – Terbócs, Stretch, Sofron – Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Pitt, Szigeti – Majoross, K. Nagy, Pápa

Prvá tretina bola dlho najmä o obojstrannom čakaní na chybu súpera a brankári nemali veľa práce. V jej polovici sa Košičania dostali k presilovke, no zahrali ju veľmi zle. V oslabení unikol Pitt a jeho akciu dokončil Terbócs – 0:1. V pokračujúcej početnej nevýhode mohli hostia pridať aj druhý gól, ale Bodó s Langkowom neprekonali Košarišťana. Košičania vyrovnali v závere prvej časti, keď v Rapáč zužitkoval prihrávku Klhůfeka – 1:1.

V 25. minúte hostia získali späť stratený náskok, keď pohľadnú kombináciu v presilovke zakončil Langkow – 1:2. Sľubné šance na zmenu skóre mali krátko na to hosťujúci Schlekmann i domáci Skokan, no brankári podržali svoje tímy. V gólovo úrodnej druhej časti však Košičania vyrovnali opäť v presilovke, keď Chovan z ostrého uhla lišiacky nastrelil brankára Halásza, od ktorého sa puk odrazil do bránky – 2:2. Už o minútu však hostia opäť viedli, jeden z mnohých rýchlych protiútokov maďarského tímu zakončil Sofron – 2:3. Aj do tretice však „oceliari“ vyrovnali, keď Čížekovu strelu ideálne tečoval Chovan – 3:3.

Košičania išli prvýkrát do vedenia v 44. minúte. Striedajúci Milý dokorčuľoval do útočného pásma po Růžičkovu prihrávku a po úniku za obranu hostí prekonal Halásza – 4:3. Hostia sa po inkasovanom góle zamerali na ofenzívu a hralo sa najmä pred brankárom Košarišťanom. Ten viackrát pomohol tímu udržať tesný náskok, ktorý v 58. minúte mohol navýšiť Jokeľ, ale Halász včas zaľahol puk. Hostia vyrovnali v 58. minúte pri signalizovanom treste Košičanov, keď Mcnally dorazil puk do Košarišťanovej bránky – 4:4.

O víťazný gól sa napokon postaral košický útočník Belluš, ktorý rozhodol v 63. minúte.