Eva Mikulová Správy

Úžasnú leteckú akrobáciu, lietadlá a mnoho ďalšieho uvidíte na košických leteckých dňoch, FOTO

Najbližší víkend sa v Košiciach uskutoční jedno z najväčších podujatí tohto roka. Prvý kompletný septembrový víkend patrí leteckým dňom.

Ilustračný obrázok k článku Úžasnú leteckú akrobáciu, lietadlá a mnoho ďalšieho uvidíte na košických leteckých dňoch, FOTO
28
Galéria

Po roku sa do Košíc vracia najväčšia air-show na východnom Slovensku. Defilé historických a moderných lietadiel, ako aj akrobatické špeciály so svetoznámymi pilotmi si diváci v metropole východu užijú už túto sobotu a nedeľu (7. a 8. september)

Akrobatické kúsky špičkových pilotov

Diváci sa môžu tešiť na dych vyrážajúce akrobatické kúsky špičkových pilotov Zoltána Veresa a Gyulu Váriho (Maďarsko) či Artura Kielaka a Macieja Pospieszyńskeho (Poľsko), akrobaciu s helikoptérou v podaní Lajosa Imreha (Maďarsko) a ďalšie zaujímavé mená.

Dejisko Košických leteckých dní sa oproti vlaňajšku nemení, iba mierne posúva. Hlavné dianie sa bude sústreďovať priamo vedľa pristávacej dráhy košického letiska.

Diváci tak budú okrem programových čísel môcť sledovať napríklad aj prílet a odlet linkového dopravného lietadla z najkratšej možnej vzdialenosti. Sprievodný program sa bude odohrávať aj v priestore Aeroklubu Košice a otvorené bude tiež Múzeum letectva.

Kyvadlová doprava zdarma

Košické letecké dni sú jedným z najvýraznejšie podporovaných podujatí Košického samosprávneho kraja. „Už vlani sme na Košickom leteckom dni zaznamenali extrémny úspech, navštívilo ho takmer 15-tisíc ľudí. Vďaka spolupráci s Letiskom Košice, Aeroklubom Košice a Múzeom letectva čaká na návštevníkov najväčšia letecká udalosť, aká sa na východe počas roka koná. “ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

„Pre návštevníkov bude pripravené bude obrovské záchytné parkovisko, na ktoré sa dostanú od hlavnej prístupovej cesty k Letisku Košice. Parkovanie pri Aeroklube ako vlani nebude možné. Zároveň nám Dopravný podnik mesta Košice prisľúbil zhustenie taktu linky MHD číslo 23, ktorá bude medzi 8:00 a 19:00 premávať každú štvrťhodinu,“ upresnil predseda Aeroklubu Košice Ján Magura.

Pre návštevníkov bude tiež pripravená kyvadlová doprava, ktorou sa môžu zdarma prepravovať medzi Letiskom Košice, areálom Aeroklubu a Múzeom letectva.

Vstupenky na Košické letecké dni si záujemcovia môžu kúpiť na mieste, prípadne za zvýhodnenú cenu v predpredaji cez internet alebo osobne v Regionálnom informačnom bode v Košiciach. V predaji sú jednodňové vstupenky, ale aj dvojdňový variant.

Program Košických leteckých dní štartuje po oba dni o 11:00 a končí o 18:00.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie