Marcel Mojžiš Správy

Košické letisko sa má viac otvoriť svetu: Pribudnú po novej linke aj nové terminály?

Projekt Európske hlavné mesto kultúry malo za cieľ poskytnúť turistom väčšiu dostupnosť Košíc. Nielen pre zahraničných turistov a obchodníkov, ale aj investorov. Aj preto sa poslanci EP rozhodli vyjadriť k problematike košického letiska.

Ilustračný obrázok k článku Košické letisko sa má viac otvoriť svetu: Pribudnú po novej linke aj nové terminály?
Zdroj: Webnoviny.sk

Letisko má štatút medzinárodného, prioritou je, aby sa viac otvorilo svetu.

Podpora možno zo štrukturálnych fondov

Už v septembri sa otvorí pravidelná letecká linka Košice – Londýn. Podľa slov europoslankyne Moniky Smolkovej o rozvoj regionálnych letísk sa zaujíma aj Európsky parlament. „V Európskom parlamente sa minulý mesiac schvaľovali návrhy na rozvoj leteckej dopravy na regionálnych letiskách. Slovenská vláda môže požiadať o podporu zo štrukturálnych fondov na rozvoj košického letiska. Ja ako Košičanka verím, že v najbližšej budúcnosti sa naše letisko rozšíri, zvýši sa počet letov, pribudnú nové terminály. Ohľadom letísk bude v auguste na pôde Európskeho parlamentu veľká konferencia, kde sa touto tému budeme opäť zaoberať,“ uviedla Smolková v stredu na tlačovej konferencii.

Turistov je už viac

Viceprimátor Košíc Ján Jakubov pritom zdôraznil, že počet turistov v Košiciach za ostatné obdobie niekoľkonásobne vzrástol. „Naším záujmom je, aby tu neprežili len deň, ale aby sem chodili i na niekoľko dní. Mnohí priletia na letiská do Krakova alebo Budapešti, čo je pre nich nepohodlné. Preto je v našom záujme, aby sme čo najskôr vytvorili ďalšiu leteckú linku do inej destinácie. Uvažuje sa o Nemecku,“ vyhlásil Jakubov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM