Webnoviny - Rôzne

Košickí poslanci schválili nový úver na rozvojové projekty

Bez vážnejšej diskusie poslanci košického mestského zastupiteľstva schválili návrh, aby si mesto zobralo nové úvery na krytie rozvojových programov.

Mesto si chce zobrať krátkodobý úver 9 116 977 € na financovanie schválených investičných projektov mesta Košice do refundácie z finančných prostriedkov EÚ a štátneho rozpočtu. Ide o investície do modernizácie štyroch základných škôl, vzdelávania a na výstavbu biokompostárne ako aj na projekty terénnej sociálnej práce. Dlhodobým termínovaným úverom 1 115 546 € chce kryť spolufinancovanie schválených investičných projektov.

Ako pre agentúru SITA uviedol poslanec Martin Boritáš, úver umožní realizáciu už schválených projektov, na ktoré mesto dostane nenávratný finančný príspevok z európskych fondov. „Je síce kríza, no bola by škoda nevyužiť tieto nenávratné zdroje, hoci si teraz musíme požičať,“ povedal Boritáš.

Poslanci schválili aj žiadosť Bytového podniku mesta Košice, s.r.o., o poskytnutie prechodnej finančnej výpomoci so splatnosťou 10 rokov vo výške 503 526 € na splatenie záväzkov voči správcom bytových domov s krytím z fondu rozvoja bývania mesta a ďalších záväzkov, ktoré prešli na spoločnosť z predchádzajúceho bytového podniku, ktorý fungoval ako mestská príspevková organizácia.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM