Košický primátor ohlásil opätovnú kandidatúru: Chce zaujať voličov bez ohľadu na ich politické zmýšľanie

Košický primátor Richard Raši dnes na tlačovej konferencii oficiálne oznámil, že sa v jesenných voľbách bude znovu uchádzať o priazeň voličov. Aké sú jeho priority do budúcnosti?

Ilustračný obrázok k článku Košický primátor ohlásil opätovnú kandidatúru: Chce zaujať voličov bez ohľadu na ich politické zmýšľanie
Zdroj: Webnoviny.sk

Podľa jeho slov sú Košice dnes iné ako pred štyrmi rokmi. „Za štyri roky mesto získalo novú energiu, stalo sa príťažlivým aj pre mladých ľudí,“ doplnil primátor. Pripomenul najmä projekt EHMK 2013 či organizáciu Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2011, ktoré zviditeľnili metropolu východného Slovenska. Košice sa dostali vo viacerých hodnoteniach medzi top destinácie sveta. Investície dosiahli rozmer, aký podľa Rašiho nemá na Slovensku obdobu.

Úspechy mesta

„Vyriešili sme aj emocionálne silný príbeh – príbeh hroziacej ťažby uránu na Jahodnej pri Košiciach. Zmenou geologického zákona sme dosiahli, že urán sa bez vôle obyvateľov ťažiť nebude a ostane pod zemou,“ vyhlásil Raši. Pripomenul tiež modernizáciu vozidlového parku Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) či oživenie košického letiska.

„Mnoho rokov nás bude ešte zamestnávať téma Luník IX. Napriek tomu prvé kroky k tomu, aby sa tam negeneroval dlh, boli prijaté,“ povedal. Doriešiť podľa neho treba ešte problematiku asanačného pásma a parkovania v meste.

Svoje volebné vízie Raši nazval Mesto s budúcnosťou. Predstavil priority tohto programu a doplnil, že ucelený program by chcel doplniť spolu s obyvateľmi mesta, ktorí majú možnosť sa k nemu vyjadriť a vysloviť svoje priority.

Priority do budúcnosti

Mojimi prioritami je budúcnosť bez uránu, bez povodní a ohrození života, s kvalitnejšou dopravou, cestami a chodníkmi,“ informoval. Raši tiež chce stavať nové byty pre mladé rodiny a vytvoriť ďalšie pracovné miesta. „Budem pokračovať v skvalitňovaní života seniorov v našom meste. V Košiciach chcem dosiahnuť vybudovanie moderného komplexu pre seniorov so všetkými potrebnými službami a možnosťami aktívneho a plnohodnotného prežívania voľného času,“ doplnil kandidát na košického primátora. Chce tiež pokračovať v personálnom a technickom posilňovaní mestskej polície či pokračovať v rekonštrukcii školských zariadení.

Raši očakáva férovú kampaň a záujem občanov o voľby. Podľa krajského šéfa strany Smer-SD Petra Žigu bude kampaň financovaná výlučne z peňazí, ktoré strana Smer-SD získala ako príspevok od štátu po parlamentných voľbách. „Transparentný účet na verejnú zbierku nezaložíme a ak by Košičania chceli nejakým spôsobom podporiť kampaň, bude lepšie, ak svoje peniaze investujú do nejakých pekných projektov pre Košice,“ povedal Žiga. Zároveň vyzdvihol Rašiho činnosť za ostatné štyri roky. „Naozaj sa toto mesto pod jeho vedením rozhýbalo,“ doplnil.

Raši na záver dodal, že sa bude uchádzať o priazeň voličov bez ohľadu na ich politické zmýšľanie. „Na komunálnej úrovni problém buď vyriešite, alebo nie, či je mesto úspešné, alebo neúspešné a či ho investori vyhľadávajú. Politické tričko nie je prvoradé,“ vyhlásil.

Zdroj: TASR