Košický župan dostane nového tátoša: Pozrite, koľko za Trebuľove auto zacvakáme!

Zdenko Trebuľa, predseda Košického kraja bude jazdiť na poriadnom žihadle. Značka však nie je taká zaujímavá ako jeho cena. Pozrite, koľko tátoš stojí!

Alexandra Kolínská
Ilustračný obrázok k článku Košický župan dostane nového tátoša: Pozrite, koľko za Trebuľove auto zacvakáme!
Zdroj: TASR

Úrad Košického samosprávneho kraja (KSK) obstaral prostredníctvom elektronickej aukcie služobné auto zn. Audi A6 3.0 Quattro v cene 47 400 eur. Vozidlo má poldruha roka a najazdených 18.200 kilometrov. TASR to dnes potvrdila hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.

„K takejto kúpe sme pristúpili kvôli sume, ktorá bola na nákup schválená v rozpočte (48 000 eur), a tiež preto, aby sme rešpektovali limit výdavkov na motorové vozidlá určený v nariadení vlády. Hoci na regionálnu samosprávu sa tento limit nevzťahuje, považovali sme za správne, aby sme nešli nad stanovenú hranicu. Zároveň sme chceli obstarať vozidlo porovnateľné s tým doterajším čo do kvality aj bezpečnosti,“ uviedla hovorkyňa.

Víťazom elektronickej aukcie sa stala spoločnosť AC Bratislava, ktorá sa zaoberá predajom nových a používaných vozidiel. Konateľom firmy je bývalý minister hospodárstva Jiří Malchárek. Podľa uzavretej zmluvy má firma 60 dní na dodanie automobilu do Košíc. Vozidlo má naftový pohon a sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku. O nákupe dnes informoval denník Korzár.

Nové vozidlo nahradí doterajšie služobné auto Audi A6 z roku 2006, ktoré využíval predseda KSK Zdenko Trebuľa. Vlani KSK plánoval kúpiť luxusnú limuzínu s predpokladanou cenou viac ako 106 000 eur. Po medializácii výzvy na predkladanie ponúk vo vestníku verejného obstarávania šéf KSK súťaž zrušil s tým, že chcel parametre vozidla porovnateľné s tým, aké mal dosiaľ.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR