Veronika Hunyadiová Krimi

Košickým sídliskom otriasol výbuch. Do vzduchu vyletel bankomat, FOTO

Obyvateľov košickej mestskej časti Nad Jazerom zobudil v sobotu (26. 9.) nad ránom výbuch.

Ilustračný obrázok k článku Košickým sídliskom otriasol výbuch. Do vzduchu vyletel bankomat, FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

V sobotu (26. 9.) v noci bolo počuť na Bukovej ulici na sídlisku Nad jazerom výbuch. Explózia poškodila bankomat a pobočku VÚB Banky.

Ako uvádza košická polícia, páchatelia poškodili bankomat vsadený do steny budovy. Následne došlo k explózii, pri ktorej došlo k poškodeniu sklenenej steny pobočky banky a zariadenia vo vnútri. Okrem toho výbuch poškodil aj osobné auto zn. Peugeot, ktoré bolo zaparkované na parkovisku pred pobočkou banky.

„Dvaja neznámi páchatelia zaútočili bližšie nešpecifikovanou výbušninou na bankomat našej pobočky v Košiciach. Pri tomto pokuse poškodili značnú časť exteriéru a interiéru pobočky,“ uviedol pre TASR PR manažér VÚB banky Dominik Miša. Hotovosť z bankomatu podľa jeho slov odcudzená nebola.

Odišli naprázdno

„Bankovej inštitúcii vznikla celková škoda predbežne vyčíslená na 90-tisíc eur. Páchateľom sa nepodarilo ukradnúť žiadnu finančnú hotovosť a z miesta činu ušli,“ uviedla polícia.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin krádeže v štádiu pokusu a zločin poškodzovania cudzej veci, spáchaných formou spolupáchateľstva. Pri tejto udalosti sa nikto nezranil. Polícia po páchateľoch intenzívne pátra.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie